Rosberg děkuje Williamsu za čtyři společné roky

Při své rozlučce však na body nedosáhl.

Snad každý se chtěl se sezonou rozloučit dobrým výsledkem. Pro Nica Rosberga a Kazukiho Nakadžimu navíc závod v Abú Zabí znamenal rozlučku s týmem Williams. Ta však nedopadla podle představ obou pilotů - Rosberg dojel na smolné deváté pozici, Nakadžima o čtyři místa za ním.

"Pro mě to nebyl moc zajímavý závod. Neměl jsem prostě rychlost, abych se mohl umístit lépe. Býval bych rád týmu pomohl udržet šesté místo v Poháru konstruktérů. Co se mě osobně týče, moje sedmá pozice v šampionátu jezdců nebylo ohroženo. Za daných podmínek to považuji za úspěch. Sezona byla dlouhá. Rád bych poděkoval každému z týmu za podporu projevovanou po uplynulé čtyři roky. Byly to skvělé časy," řekl Rosberg.

Williams se po sezoně vzdá motorů Toyota, což téměř jistě znamená konec Kazukiho Nakadžimy v týmu. Japonskému pilotovi se letos nepodařilo ani jednou dojet na bodované pozici.

"Nebylo jednoduché jet jen na jednu zastávku v boxech. Mám pocit, že první úsek závodu neprobíhal zrovna dobře. V jeho prostředku jsem byl v provozu. Nezbývalo, než to těch 55 kol vydržet. Byla to ale dobrá bitva, užil jsem si to," řekl Nakadžima.

Další článek: Kobajaši: Předjetí Räikkönena hned po startu bylo klíčové