Rosberg chtěl od Williamsu odejít dřív, ale nemohl

Nico Rosberg trochu lituje, že na začátku své kariéry zůstal u Williamsu celé čtyři roky, než změnil působiště. Ale neměl moc na vybranou.
Rosberg chtěl od Williamsu odejít dřív, ale nemohl

Rosberg debutoval ve formuli 1 v roce 2006 v barvách stáje Franka Williamse a pozornost na sebe upoutal hned v prvním závodě, když zajel nejrychlejší kolo. Stáj z Grove se ale v té době musela vyrovnávat s odchodem BMW, což se projevilo poklesem výkonnosti, a Rosberg během čtyř let u týmu nemohl bojovat o přední místa.

Před sezónou 2010 přestoupil k Mercedesu, kde závodí dodnes. Paradoxně s ním byl ale v obou letech v šampionátu sedmý, tedy na stejném místě jako v posledním roce u Williamsu.

"Ničeho nelituji, jsem přesvědčený, že přestoupit k Mercedesu a zůstat u něj bylo správné," řekl v rozhovoru pro Auto Motor und Sport. Co by ale na své minulosti změnil, je délka angažmá u Williamsu. Zájem o něj tehdy měl McLaren.

"Zájem tam byl, ale Frank (Williams) mě nechtěl nechat jít," prozradil. "Měl jsem smlouvu. Čtyři roky u Williamsu, to nebylo ideální. Ale poslední sezóna u něj pro mě zafungovala jako odrazový můstek."

Rosberg teď nade vše touží získat své první vítězství v Grand Prix s Mercedesem. Ve formuli 1 odjel už 108 závodů a na nejvyšší stupeň pódia stále čeká. Loni prodloužil smlouvu s týmem stuttgartské automobilky. Ani jedna strana neuvedla její přesnou délku trvání, ale je víceletá od roku 2013.

O případném budoucím přestupu Rosberg odmítá spekulovat. Říká, že je soustředěný výhradně na úspěchy s Mercedesem.

Další článek: McLaren řekl, jak si jeho jezdci rozdělí testy. Do MP4-27 usedne první Button

11:15 | Dnes a zítra pokračují testy 18palcových pneumatik. V Imole jezdí Mercedes. Za volantem je dnes Hamilton.
18. dubna | Incident mezi Bottasem a Russellem bez trestu. Podle nich Bottas držel linii, nechal místo na úrovni šířky vozu. Jednalo se s ohledem na podmínky o závodní incident.
18. dubna | Před sportovní komisaře jdou i Stroll a Gasly za incident ve 2. zatáčce 11. kola.
18. dubna | V Imole začalo pršet... zatím hlavně nad částí okruhu.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen