Rosberg chce v Suzuce vyhrát, bodová ztráta Vettela ho netrápí

Rosberg nedokončil Velkou cenu Itálie, ale v Singapuru potkaly problémy zase Hamiltona. Rosbergova ztráta se tak snížila z 53 na 41 bodů. Do konce sezóny jich je k dispozici ještě 150.
Rosberg chce v Suzuce vyhrát, bodová ztráta Vettela ho netrápí

„Jo, máme před sebou šest závodů a to, na co se soustředím, je závod, který potřebuji vyhrát. Pokud se to má ubírat správným směrem, musím vyhrávat závody a je třeba se o to pokusit hned a vyhrát v Suzuce. To je to, na co se zaměřím, až se to povede, budu myslet na ostatní.“

Rosberg si ale uvědomuje, že musí mít ideální víkend a Hamilton naopak trochu horší. Dodává ale, že to mezi ním a Hamiltonem bylo v posledních kvalifikacích těsné.

Mercedes ve svých prohlášeních vnímá možnou hrozbu ze strany Ferrari. Pro Rosberga ale Vettel, který na něj ztrácí pouhých osm bodů, soupeřem v tom pravém slova smyslu není.

„Sebastian je určitě hrozbou, všichni si na něj dáváme pozor a na Ferrari obecně, protože v letošním roce byli občas velmi silní a byli našimi nejbližšími konkurenty. Jsou schopní všeho a musíme být opatrní. Ale z pohledu šampionátu se nedívám zpět. Dívám se dopředu, protože když na to přijde, tak být druhý nebo třetí pro mě není rozdíl,“ pokračuje Rosberg, který prý cílí na první místo.

„Druhý jsem byl už vloni a jen první místo se počítá. Dívám se dopředu, takže jestli je Sebastian o pár bodů blíže nebo dále pro mě není rozdíl. Dívám se na 41 bodů, které ztrácím na Lewise.“   

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: V prvním mokrém tréninku byl v Suzuce nejrychlejší Sainz

9:54 | Ještě dodatek: Ferrari porušilo večerku kvůli výměně pohonné jednotky ve voze Sainze.
9:38 | U Ferrari se v noci svítilo. Tým porušil večerku (týmy to mohou udělat dvakrát ročně, tohle byl první případ).
19:25 | Honda potvrdila, že Verstappenův motor ze Silverstonu fungoval v tréninku normálně a může být dál používán.
14:43 | Red Bull propustil zaměstnance, který v soukromých textových zprávách používal rasistické výrazy. Zprávy se poté dostaly na sociální sítě.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00