Rosberg chce příští rok vítězit v závodech

Největšími soupeři budou Ferrari, McLaren a Red Bull.
Nico Rosberg může konečně otevřeně hovořit o své budoucnosti u týmu Mercedes GP, kterou považuje za další významný krok v kariéře. Cílem pro sezónu 2010 jsou vítězství v Grand Prix.

"Chci alespoň vyhrávat závody, pak se uvidí," řekl Rosberg. "Musíme si počkat pár měsíců, abychom viděli, jaký bude vůz, ale věřím, že budeme mít silný komplet."

Posledním německým pilotem Stříbrných šípů byl před více než půlstoletím Karl Kling. Rosberg je sice synem finského mistra světa Kekeho, ale cítí se být Němcem.

"Je to neuvěřitelné. Určitě je to mimořádná věc," řekl. "Poslední Němec závodil ve Stříbrném šípu v roce 1955, což je hodně dlouho. Už byl čas, aby do Stříbrného šípu znovu usedl Němec."

"Sám sebe určitě považuji za Němce, jednoduše proto, že jsem vyrostl v německé kultuře, doma jsme mluvili německy a sledovali německou televizi. Takže jsem celkově Němec."

Rosberg přiznal, že Mercedes v roli majitele týmu sehrál důležitou roli při rozhodování o angažmá v roce 2010. Velkou váhu měly i letošní úspěchy týmu Brawn GP.

Jelikož Jenson Button tým opustil, na nového kolegu si bude Rosberg muset počkat. "Je mi celkem jedno, kdo to bude. Je ale důležité, aby dobře zapadl do týmu, abychom mohli společně bojovat pro Mercedes GP," řekl.

Ať už do Brackley zamíří kdokoliv, Rosberg věří, že bude příští rok bojovat se svým týmem na špičce proti Ferrari, McLarenu a Red Bullu. Rád by Mercedes při tomto souboji vedl.

"Určitě bych chtěl do té role vyrůst, stát se týmovým lídrem," řekl. "Budu se o to snažit a dosáhnout se toho dá prácí s týmem, získáním jejich respektu, vůdčí rolí v technické oblasti a také výsledky na trati. Takovou pozici si musíte vybudovat a já se o to pokusím velmi brzy," dodal.
Další článek: Mercedes GP potvrdil Nica Rosberga v roli závodního pilota

12:48 | F1 má tento víkend volno, ale večer ve 21:00 se jede závod IndyCar na slavném okruhu Laguna Seca. Sledovat ho můžete prostřednictvím služby DAZN (stojí 39 Kč měsíčně).
17. září | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
17. září | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
17. září | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)