Rosberg chce příští rok vítězit v závodech

Největšími soupeři budou Ferrari, McLaren a Red Bull.
Nico Rosberg může konečně otevřeně hovořit o své budoucnosti u týmu Mercedes GP, kterou považuje za další významný krok v kariéře. Cílem pro sezónu 2010 jsou vítězství v Grand Prix.

"Chci alespoň vyhrávat závody, pak se uvidí," řekl Rosberg. "Musíme si počkat pár měsíců, abychom viděli, jaký bude vůz, ale věřím, že budeme mít silný komplet."

Posledním německým pilotem Stříbrných šípů byl před více než půlstoletím Karl Kling. Rosberg je sice synem finského mistra světa Kekeho, ale cítí se být Němcem.

"Je to neuvěřitelné. Určitě je to mimořádná věc," řekl. "Poslední Němec závodil ve Stříbrném šípu v roce 1955, což je hodně dlouho. Už byl čas, aby do Stříbrného šípu znovu usedl Němec."

"Sám sebe určitě považuji za Němce, jednoduše proto, že jsem vyrostl v německé kultuře, doma jsme mluvili německy a sledovali německou televizi. Takže jsem celkově Němec."

Rosberg přiznal, že Mercedes v roli majitele týmu sehrál důležitou roli při rozhodování o angažmá v roce 2010. Velkou váhu měly i letošní úspěchy týmu Brawn GP.

Jelikož Jenson Button tým opustil, na nového kolegu si bude Rosberg muset počkat. "Je mi celkem jedno, kdo to bude. Je ale důležité, aby dobře zapadl do týmu, abychom mohli společně bojovat pro Mercedes GP," řekl.

Ať už do Brackley zamíří kdokoliv, Rosberg věří, že bude příští rok bojovat se svým týmem na špičce proti Ferrari, McLarenu a Red Bullu. Rád by Mercedes při tomto souboji vedl.

"Určitě bych chtěl do té role vyrůst, stát se týmovým lídrem," řekl. "Budu se o to snažit a dosáhnout se toho dá prácí s týmem, získáním jejich respektu, vůdčí rolí v technické oblasti a také výsledky na trati. Takovou pozici si musíte vybudovat a já se o to pokusím velmi brzy," dodal.
Další článek: Mercedes GP potvrdil Nica Rosberga v roli závodního pilota

19:29 | Výkonný ředitel Alpine Marcin Budkowski prozradil, že sprintové závody budou mít název superkvalifikace.
18:22 | Alpine zítra uskuteční filmovací den v Silverstonu. S letošním vozem už jezdily také týmy McLaren, Red Bull Racing, AlphaTauri, Alfa Romeo a Williams. Naopak Mercedes chce vyjet až v testech...
17:41 | Romain Grosjean si nasadil kameru na svou helmu a ukáže vám okruh Laguna Seca z vozu IndyCar. odkaz
17:26 | Pro iOs už je aplikace k dispozici. Pro Android bude brzy. Jmenuje se Williams Racing AR Launch 2021.