Rosberg chce Hamiltona porazit i lepším dýcháním

Týmový kolega je vždy tím největším soupeřem. V boji s ním rozhodují i maličkosti a je to zvláště důležité v okamžiku, kdy sedíte v mistrovském voze. Nico Rosberg prozradil, že přes zimu pracoval i na svém dýchání.
Rosberg chce Hamiltona porazit i lepším dýcháním

Může se to zdát jako hloupost, ale jezdci formule 1 velmi tvrdě trénují a to mimo jiné proto, aby měli dobrou fyzickou kondici a zejména ke konci náročných závodů neztráceli koncentraci.

„Letos se chci stát ještě lepším jezdcem,“ říká Rosberg. Němec podle svých slov začal pracovat hned po závodě v Abú Dhabí.

„Přes zimu jsem se naučil pár věci. Například mé dýchání je něco, na čem jsem mohl zapracovat, na dýchání v závodním autě. Když projíždíme rychlé zatáčky, tak zadržujeme dech, protože kvůli velkému přetížení se dýchá obtížně. Přes zimu jsem se na tom pokusil trochu zapracovat.“

Rosberg také říká, že je velmi motivovaný a snaží se hledat prostor pro zlepšení během testů. „Vím, jak úžasné je vyhrávat závody, vím, jaký je to pocit porazit Lewise a všechny tyto věci jsou extra motivací. Je velmi pravděpodobné, že budeme mít dobré auto, což je něco, co mě motivuje a těším se na to.“ 

Foto: Mercedes

Další článek: Ecclestone by místo třetích vozů chtěl druhou kategorii

13:54 | V Barceloně se budou hlídat traťové limity v první a druhé zatáčce. Ve třinácté a patnácté jako vloni ne...
9:14 | Podle předpovědi počasí má být v Barceloně během víkendu lehce přes 20 stupňů, v neděli by mohlo pršet.
5. května | Podle italských médií Ferrari novou podlahu do Španělska nepřiveze. V Portugalsku testovaná podlaha měla být jen testovací pro potvrzení dalšího směru vývoje.
4. května | V Monaku nakonec budou i fanoušci. Kapacita bude omezena na 40 %, nutný je PCR test.

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 8. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00