Rosberg chce Hamiltona porazit i lepším dýcháním

Týmový kolega je vždy tím největším soupeřem. V boji s ním rozhodují i maličkosti a je to zvláště důležité v okamžiku, kdy sedíte v mistrovském voze. Nico Rosberg prozradil, že přes zimu pracoval i na svém dýchání.
Rosberg chce Hamiltona porazit i lepším dýcháním

Může se to zdát jako hloupost, ale jezdci formule 1 velmi tvrdě trénují a to mimo jiné proto, aby měli dobrou fyzickou kondici a zejména ke konci náročných závodů neztráceli koncentraci.

„Letos se chci stát ještě lepším jezdcem,“ říká Rosberg. Němec podle svých slov začal pracovat hned po závodě v Abú Dhabí.

„Přes zimu jsem se naučil pár věci. Například mé dýchání je něco, na čem jsem mohl zapracovat, na dýchání v závodním autě. Když projíždíme rychlé zatáčky, tak zadržujeme dech, protože kvůli velkému přetížení se dýchá obtížně. Přes zimu jsem se na tom pokusil trochu zapracovat.“

Rosberg také říká, že je velmi motivovaný a snaží se hledat prostor pro zlepšení během testů. „Vím, jak úžasné je vyhrávat závody, vím, jaký je to pocit porazit Lewise a všechny tyto věci jsou extra motivací. Je velmi pravděpodobné, že budeme mít dobré auto, což je něco, co mě motivuje a těším se na to.“ 

Foto: Mercedes

Další článek: Ecclestone by místo třetích vozů chtěl druhou kategorii

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10