Rosberg: Byly chvíle, kdy jsem měl strach. K závodění bych se už nevrátil

Nico Rosberg je rád, že už nezávodí. Mistr světa formule 1 z roku 2016 podle svých slov ani neplánuje návrat do závodního vozu.
Rosberg: Byly chvíle, kdy jsem měl strach. K závodění bych se už nevrátil

„Musím přiznat, že jsou momenty, kdy (F1) sleduji a říkám si 'Je dobře, že nejsem v tom voze',“ řekl Rosberg pro německou televizi ZDF.

„Například v Baku, když závodí ulicemi města rychlostí 360 km/h, několik milimetrů od zdi. Nejsem tak odvážný jako ostatní jezdci. Ano, byly tam chvíle, kdy jsem měl strach,“ přiznal.

Pět dní poté, co v roce 2016 porazil v souboji o titul svého týmového kolegu z Mercedesu Lewise Hamiltona a stal se poprvé mistrem světa formule 1, Rosberg oznámil konec kariéry.

„Když jsem se tehdy rozhodl opustit sport, neměl jsem ponětí, jaké to bude za dva tři měsíce nebo za rok. Byl to úplný konec, něco zásadního v mém životě bylo najednou pryč. Naštěstí jsem měl svou rodinu a další vášně. Rychle jsem pro sebe našel novou cestu, bylo to to nejlepší rozhodnutí. Vůbec mi to nechybí, to je pro mě důležité,“ popsal.

Rosberg se přesto stále pohybuje v prostředí formule 1, když od té doby pracoval pro několik televizních stanic, například pro britský Sky Sports F1. 33letý Němec je také jedním z investorů ve formuli E.

Räikkönen nechápe Rosberga: Chtěl odejít a teď tu stojí s mikrofonem

Räikkönen nechápe Rosberga: Chtěl odejít a teď tu stojí s mikrofonem

Rosberga u Mercedesu nahradil Valtteri Bottas. Ten za Hamiltonem zaostává, přesto se jej Rosberg zastává.

„Valtteri je mnohem lepší, než byl zatím schopen ukázat. V loňském roce měl spoustu smůly. Pokud mu bude přát štěstí a dobře začne, tak by to (v tomto roce) mohla být úplně jiná situace,“ myslí si Rosberg.

Foto: Getty Images / Lars Baron

Další článek: Grosjean se těší na nová pravidla o váhovém limitu

14. srpna | Třicet jedna let od úmrtí Enza Ferrariho: Životní příběh a odkaz nerudného génia z Maranella | odkaz odkaz prostřednictvím @infocz_web

GP Belgie 2019

Pátek 30. srpna 2019
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 31. srpna 2019
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. září 2019
Závod 15.10