Rosberg: Byly chvíle, kdy jsem měl strach. K závodění bych se už nevrátil

Nico Rosberg je rád, že už nezávodí. Mistr světa formule 1 z roku 2016 podle svých slov ani neplánuje návrat do závodního vozu.
Rosberg: Byly chvíle, kdy jsem měl strach. K závodění bych se už nevrátil

„Musím přiznat, že jsou momenty, kdy (F1) sleduji a říkám si 'Je dobře, že nejsem v tom voze',“ řekl Rosberg pro německou televizi ZDF.

„Například v Baku, když závodí ulicemi města rychlostí 360 km/h, několik milimetrů od zdi. Nejsem tak odvážný jako ostatní jezdci. Ano, byly tam chvíle, kdy jsem měl strach,“ přiznal.

Pět dní poté, co v roce 2016 porazil v souboji o titul svého týmového kolegu z Mercedesu Lewise Hamiltona a stal se poprvé mistrem světa formule 1, Rosberg oznámil konec kariéry.

„Když jsem se tehdy rozhodl opustit sport, neměl jsem ponětí, jaké to bude za dva tři měsíce nebo za rok. Byl to úplný konec, něco zásadního v mém životě bylo najednou pryč. Naštěstí jsem měl svou rodinu a další vášně. Rychle jsem pro sebe našel novou cestu, bylo to to nejlepší rozhodnutí. Vůbec mi to nechybí, to je pro mě důležité,“ popsal.

Rosberg se přesto stále pohybuje v prostředí formule 1, když od té doby pracoval pro několik televizních stanic, například pro britský Sky Sports F1. 33letý Němec je také jedním z investorů ve formuli E.

Räikkönen nechápe Rosberga: Chtěl odejít a teď tu stojí s mikrofonem

Räikkönen nechápe Rosberga: Chtěl odejít a teď tu stojí s mikrofonem

Rosberga u Mercedesu nahradil Valtteri Bottas. Ten za Hamiltonem zaostává, přesto se jej Rosberg zastává.

„Valtteri je mnohem lepší, než byl zatím schopen ukázat. V loňském roce měl spoustu smůly. Pokud mu bude přát štěstí a dobře začne, tak by to (v tomto roce) mohla být úplně jiná situace,“ myslí si Rosberg.

Foto: Getty Images / Lars Baron

Další článek: Grosjean se těší na nová pravidla o váhovém limitu

15:03 | George Russell testoval v Abú Dhabí s Mercedesem pneumatiky pro rok 2021. Během dvou dnů ujel 218 kol.
8. prosince | Plány Alonsa pro rok 2020: Dakar a Indy, pro rok 2021: zpět v F1 nebo WEC (hypercary). Martin Brundle spekuluje, že by se Alonso mohl do F1 vrátit s Renaultem.
6. prosince | Český esports závodník Martin Štefanko, který byl členem Haasu v F1 eSports, oznámil ukončení kariéry.
5. prosince | Britský premiér Boris Johnson v rámci předvolební kampaně navštívil továrnu Red Bullu. Vyzkoušel si výměnu pneumatik. Jak dlouho mu to trvalo, neuvedl. Red Bull to letos zvládl za 1,82 s. odkaz