Rosberg: Byl to závodní incident

Sportovní šéf Mercedesu Toto Wolff sice unikl charitativnímu polévání vodou, ale sám by obrazně řečeno s kýblem nejraději zchladil oba své jezdce a uhasil začínající požár ve svém týmu.
Rosberg: Byl to závodní incident

Podle Hamiltona do něj Rosberg najel úmyslně. Není to Hamiltonova teorie založena na interpretaci situace na trati, ale Hamiltonovi to měl říci přímo Rosberg.

Toto Wolff ale říká, že Rosbergova slova byla špatně pochopena. Němec sice prohlásil, že mohl kolizi zabránit, ale Wolff rezolutně popírá, že by do Hamiltona narazil úmyslně nebo úmyslně nezabránil kolizi. Podle Wolffa si chtěl Rosberg „udělat místo“ a myslel si, že mu ho Hamilton nechá. 

Hamilton: Rosberg přiznal, že kolizi nezabránil schválně

Hamilton: Rosberg přiznal, že kolizi nezabránil schválně

Rosberga se zeptali na jeho názor poté, co celou situaci viděl ze záznamu. „Viděl jsem to, nechci to říkat, ale stewardi to považují za závodní incident, což je způsob, jakým to lze popsat.“

„Neviděl jsem tam žádné riziko při předjíždění, snažil jsem se předjet, tak proč bych to nezkusil? Byla tam příležitost i bez DRS, byl jsem mnohem rychlejší, tak jsem to zkusil.“

„Měl jsem počkat? To je velmi hypotetická otázka, kdo ví, co by se stalo potom? Byla tam příležitost a pro mě tam nebylo riziko,“ uzavírá komentář k incidentu Rosberg. 

Další článek: Fotogalerie z GP Belgie: vítězství Ricciarda i souboje na krev