Rosberg by rád jezdil ve zcela elektrické formuli 1

Zatímco jezdci většinou preferují objemné spalovací motory, Nico Rosberg by uvítal přechod formule 1 na čistě elektrický pohon.
Rosberg by rád jezdil ve zcela elektrické formuli 1

Pilot Mercedesu odpovídal na otázky oficiálního webu formule 1 a jedna z nich zněla, jaké inovace by chtěl v budoucnu vidět. "Chtěl bych elektrické vozy formule 1, s velkým výkonem," odpověděl.

Proto nepřekvapí, že z minulosti by Rosberg nevrátil motory s větším objemem a počtem válců, ale raději větší pneumatiky a méně aerodynamického přítlaku. "Vozy teď mají tak malou (mechanickou) přilnavost a relativně velký přítlak," vysvětloval. "Tato auta musíte řídit velmi opatrně, do zatáček musíme brzdit velmi opatrně. Tak se mi to nelíbí. Ubírá to na zábavě. Už to není o jízdě naplno a tvrdém brzdění, v současnosti jste spíš jako závodní chirurgové!"

Rosberg by však za touto změnou nechtěl cestovat do minulosti. "Leda že by tehdejší bezpečnostní standardy byly stejné jako dnes, pak bych se vrátil na začátek osmdesátých let. Ale s jejich standardy by to bylo moc nebezpečné," přiznal.

Se současnou formulí 1 je ale Rosberg spíše spokojený, protože na aktuálních pravidlech by nic neměnil. Dokonce by neměnil ani týmového kolegu. A zatímco jeho nejoblíbenějším okruhem v kalendáři je Sepang, rád by jezdil také v Kyalami. A jak by vypadal Rosbergův okruh snů, jaké zatáčky by musel mít? "Vzal bych osmou a devátou zatáčku z Malajsie, z Monaka zatáčku u kasina, kde jedete doleva z kopce, pak Eau Rouge ze Spa a také trojitou levou zatáčku z Turecka. To jsou čtyři zatáčky, ale Bože, to by byla trať!" Pokud by měl vybrat nový městský okruh, zvolil by pro jeho umístění New York.

Další článek: Tvoříme spolu dobrou dvojici, vzkazuje Alonso Massovi

9:27 | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
20:24 | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.
19:18 | Ještě to není oficiální, ale podle The Times bude Turecko vyřazeno z červeného britského seznamu, což znamená pro britské zaměstnance týmů a F1 mírnější režim po návratu. GP Turecka by se tak na začátku října měla konat.