Rosberg by byl radši, kdyby jej u Mercedesu nahradil Alonso

Mistr světa formule 1 Nico Rosberg, který vloni po zisku svého titulu ukončil kariéru, by jako svého nástupce u Mercedesu preferoval Fernanda Alonsa. Z pohledu spolupráce s Lewisem Hamiltonem by to sice nefungovalo, přestup by podle něj ale ocenili fanoušci.
Rosberg by byl radši, kdyby jej u Mercedesu nahradil Alonso

V rozhovoru pro španělské noviny Marca již bývalý pilot F1 řekl, že by si vybral Alonsa místo Valtteribo Bottase, pro kterého se nakonec rozhodl Mercedes.

„OK, protože jsem teď fanoušek a jsem na druhé straně barikády, tak se mi odpovídá velmi snadno,“ řekl Rosberg. „Každý by řekl, že Alonso, a já to říkám také, protože pak by tam s Hamiltonem byly pořádné ohňostroje.“ (smích)

„Z pohledu fanouška by to bylo pěkné, ale z pohledu týmu by to nefungovalo. Našli proto skvělé řešení. Bottas je rychlý, a i když bude Hamilton jezdit na velmi, velmi vysoké úrovni a bude těžké ho zdolat, tak já jsem ukázal, že je to možné.“

Bottasovi přitom Rosberg věří. „V prvním závodě v Austrálii ho mám na pole position!“

V souvislosti s nečekaným rozhodnutím Rosberga odejít z formule 1 se v médiích mluvilo o tom, že němcovo rozhodnutí velmi zaskočilo Nikiho Laudu. Rosberg však nyní řekl, že osobně na něj Lauda nikdy naštvaný nebyl.

„Naštvaný? Mají ke mně velký respekt a já si toho vážím. S Laudou to bylo komplikovanější, a i když to v tisku vypadalo, že byl rozzlobený, tak při přímém kontaktu se mnou takový nebyl.“

„Osobně mi řekl, že přede mnou smeká. Po třech letech velmi dobré spolupráce mě velmi podpořil.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Diskuze (47) Další článek: Ferrari nevyhraje ani letos, myslí si Briatore
20:45 | Ferrari věnovalo zisk pole position Marchionnemu..
11:20 | Možnost deště: FP3: 40 %, Kvalifikace: 60 %
9:59 | McLaren porušil večerku. Pracoval na voze i v období mezi 1:00 a 9:00, kdy je to zakázané. Týmy ale mají dvě výjimky za rok. Tohle byla pro McLaren letos první.
20. července | Podle Sirotkina je nové přední křídlo Williamsu krokem vpřed.

GP Německa 2018

Pátek 20. července 2018
1. trénink Ricciardo (1:13.525)
2. trénink Verstappen (1:13.085)
Sobota 21. července 2018
3. trénink Leclerc (1:34.577, mokro)
Kvalifikace Vettel (1:11.212)
Neděle 22. července 2018
Závod 15.10