Rosberg bude mít malou výhodu, v Rakousku už jel

Formule 1 se po mnoha letech vrací do Rakouska. Pro drtivou většinu pilotů to bude stejné, jako jízda na novém okruhu.
Rosberg bude mít malou výhodu, v Rakousku už jel

Velká cena Rakouska se naposledy uskutečnila v roce 2003. Na startovním roštu máme jen tři pamětníky: oba piloty Ferrari a Jensona Buttona. Pro většinu pole to bude jako jízda po novém okruhu. Totéž do značné míry platí pro inženýry, protože formule 1 se za jedenáct let změnily k nepoznání.

Lewis Hamilton má jasné plány. Chce vyhrát všechny závody do letní přestávky. Je to jediná možnost, jak se vrátit do čela šampionátu. Samozřejmě za předpokladu, že Rosberg pokaždé skončí druhý.

„Dvě DNF v sezóně nejsou ideální, ale je to závodění a před námi je dlouhá cesta. Dohnal jsem to předtím, doženu to i teď. Bude to chtít další čtyři vítězství a udělám vše proto, abych toho dosáhl“, říká Hamilton, pro kterého bude Red Bull Ring novým okruhem. „Nikdy jsem nejezdil na tomto okruhu, takže jsem musel pracovat na simulátoru, ale jsem si jistý, že se budu učit velmi rychle, až se dostanu na trať. Je to vždy vzrušující zavítat na nový okruh, takže by to mohl být zajímavý víkend.“

Nico Rosberg sice přišel do formule 1 až v roce 2006, ale bývalý A1 Ring přesto trochu zná. „Už se těším na další závod v Rakousku a možnost dostat se zpět na vítěznou vlnu. Když jsem tam jel předtím, což bylo před více než deseti lety v F3, jmenovalo se to ještě A1 Ring. Samozřejmě to bude velmi odlišné s turbodmychadlem a motorem V6, takže to je v podstatně jako začínat od nuly pro všechny na startovním roštu.“ 

Další článek: Zprávy o Schumacherovi jsou jen dobře zabalené nic

17:06 | Zandvoort by prý raději letošní závod zrušil a soustředil se na příští rok, než aby se jelo před prázdnými tribunami.
11:18 | Mistr světa z roku 1997 a současný glosátor dění ve světě motorsportu Jacques Villeneuve dnes slaví 49 let.
7. dubna | Tak ne zřejmě ale už určitě..
7. dubna | Formule 1 zřejmě prodlouží "letní přestávku", která běží nyní (uzavření továren) z 21 dnů za 35 dnů.