Rosberg: Barrichellovy komentáře o Schumacherovi mě nepřekvapují

Nica Rosberga nepřekvapilo doporučení Rubense Barrichella utéct z týmu Mercedes kvůli přítomnosti Michaela Schumachera.

Bývalý pilot Williamsu to považuje za důsledek toho, jak v týmovém srovnání dopadl Barrichello, když závodil spolu s Schumacherem u Ferrari.

"Co se jeho týče, šest let byl porážen, takže mě asi nepřekvapuje, že tohle říká," uvedl Rosberg o Barrichellovi. "Hlavně díky loňskému roku si věřím, že můžu mít dobré výsledky. Žádný problém nemám. Samozřejmě to bude náročné, protože stojím proti jednomu z nejlepších pilotů všech dob."

K interní rivalitě v rámci týmu Mercedes Grand Prix se Rosberg staví pragmaticky. "Také jsem silný a ostatní lidi respektuji," řekl. "Obecně nemám moc velké obavy, půjdu do toho naplno a uvidíme, jak to dopadne. Pokud budu lepší, skvělé. Pokud budu horší, budu muset více pracovat."

Další článek: Nový vůz je mnohem lepší než ten loňský, říká Hamilton

14:49 | Za tým Charouz ve F3 bude letos jezdit sedmnáctiletý francouzský jezdec Reshad de Gerus.
14:35 | FIA potvrdila odklad závodu 24 hodin Le Mans z poloviny června na 21. a 22. srpna. Pořadatelé věří, že v té době budou moci přivítat větší počet fanoušků.
14:10 | Pietro Fittipaldi bude opět zastupovat Romaina Grosjeana. Tentokrát v IndyCar v závodech (ovály), kterých se Grosjean nezúčastní.
11:19 | Jack Aitken zůstává rezervním jezdcem Williamsu.