Rosberg: Auto si nastavuju pro závod, takže problémy nedokážu vysvětlit

Nico Rosberg je zcela zmatený potížemi, které ho znovu potkaly v Barceloně. Kvalifikaci vyhrál, i když se na ni nesoustředil, a pak se v závodě hodně trápil.
Rosberg: Auto si nastavuju pro závod, takže problémy nedokážu vysvětlit

Mercedes si ve Španělsku prožil podobný víkend jako v Bahrajnu, po sobotní kvalifikační slávě v neděli jen ztrácel pozice.

"Nemám pro to vysvětlení," přiznal Rosberg. "Jak můžeme být tak rychlí na jedno kolo a absolutně dominovat? Není to tak, že bych si nastavení připravoval jen pro kvalifikaci. Nastavení jsem měl pro závod, na jedno kolo jsme pak byli rychlí a pak v závodě... Neskutečné."

Rosberg sice věděl, že v závodě bude mít Mercedes znovu těžkou práci s pneumatikami, ale nechtěl věřit, že to bude tak hrozné.

"Není to příjemné. Hlavně protože jsem měl v prvním stintu velkou naději, jelikož jsem dokázal kontrolovat své tempo, dělat si své věci a udržet ten vlak za sebou. Myslel jsem, že bych možná mohl dokonce i vyhrát."

"Samozřejmě byli rychlejší, ale kdybych je dokázal udržet za sebou, tak kdo ví, mohlo to vyjít. Ale v druhém stintu jsem šel tak rychle dozadu, bylo to prostě divné. Je to tak komplexní věc, nemám pro to vysvětlení. Tým tvrdě pracuje na tom, aby to pochopil."

Velmi zklamaný byl po závodě také Rosbergův týmový kolega Hamilton. "Dnes jsem se propadal, což je opravdu těžké. Prostě bylo (auto) pomalé, z nějakého důvodu jsme neměli přilnavost. Prostě nevím proč."

"Snažil jsem se, jak to jen šlo, a šetřil pneumatiky. Ale pneumatiky ke mně nikdy nepřišly a nezlepšovalo se to. Tento víkend je velkým zklamáním. Čeká nás hodně práce. Oba jsme se propadli, já jsem se propadl hodně, hodně dolů, a nevím proč. Musíme zpět k rýsovacím prknům a doufat, že zjistíme, co je špatně."

Další článek: Alonso a Räikkönen se v Monaku obávají Mercedesu

14:36 | V úterý a ve středu pokračují testy 18palcových pneumatik. Jezdit budou Mercedes, Ferrari a McLaren. Mercedes nasadí do testu Russella... že by příprava na rok 2022?
18:19 | Nico Rosberg řekl na Sky Germany, že Toto Wolff šel za Christianem Hornerem, aby se omluvil, ale Horner omluvu nepřijal.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink Hamilton (1:16.826)
Kvalifikace Hamilton (1:15.419)
Neděle 1. srpna 2021
Závod Ocon