Rosberg a Räikkönen budou v pátek jiskřit, ošklivé nosy příští rok zmizí

FIA bude zkoušet novinku, díky které chce zlepšit show. Zároveň od příštího roku zakáže obludné nosy.
Rosberg a Räikkönen budou v pátek jiskřit, ošklivé nosy příští rok zmizí

Od příštího roku dojde k další úpravě technických pravidel, díky čemuž bychom už neměli vídat mravenčí nebo kachní nosy. Informaci přinesl německý Auto Motor und Sport.

Druhá novinka má zvýšit show, po čemž volá řada osobností včetně prezidenta Ferrari a Fernanda Alonsa. Už během pátečních tréninků se bude testovat drobná kosmetická úprava.

Vozy Kimiho Räikkönena (první trénink) a Nico Rosberga (druhý trénink) budou mít na podlaze speciální titanové pásy, které by měly způsobit jiskření. Na to jsme byli kdysi zvyklí, v současné formuli 1 ale podobný jev nevidíme. Na jedno Ferrari a jeden Mercedes si tak dávejte v pátek pozor. 

V Silverstone by se pak mělo znovu testovat zařízení pro zlepšení zvuku formulí. Půjde prý o kombinaci dvojitého výfuku a "megafonu" mezi turbodmychadlem a ventilem wastegate. Řešení bude zkoušet tentokrát Ferrari. 

Video: Los Minidrivers a motory V8, V6 a Hamiltonova vuvuzela

Video: Los Minidrivers a motory V8, V6 a Hamiltonova vuvuzela

Další článek: Massa: Z Péreze se stává nový Grosjean

12:48 | F1 má tento víkend volno, ale večer ve 21:00 se jede závod IndyCar na slavném okruhu Laguna Seca. Sledovat ho můžete prostřednictvím služby DAZN (stojí 39 Kč měsíčně).
17. září | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
17. září | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
17. září | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)