Rory Byrne pracuje na monopostu Ferrari pro rok 2014

Jihoafrický technický mág je nyní s Ferrari oficiálně spjat pouze jako konzultant, jeho vliv na příští vůz Scuderie by ovšem mohl být větší.
Rory Byrne pracuje na monopostu Ferrari pro rok 2014

Devětašedesátiletý Byrne se pro německý magazín Auto Motor und Sport vyjádřil v tom smyslu, že je plně zaměstnaný prací na monopostu Ferrari určeném pro přelomový rok 2014. Mělo by se jednat o monopost, který bude s vozem F138 naprosto neporovnatelný. Vedle sebe bychom totiž stavěli auto de facto evoluční a revoluční. 

"Tohle auto je pěkné, ale proti tomu, co se chystá za rok, je to pro nás jako hračka pro děti," řekl Byrne.

Rodák z Pretorie je považován za jeden z klíčových článků veleúspěšné éry Ferrari, kdy Michael Schumacher sbíral jeden titul za druhým. Po roce 2006 svůj vliv u italského týmu omezil a s inženýry Ferrari pouze konzultoval designy novějších vozů.

Mimo prací na příštím monopostu Ferrari je Rory Byrne zaměstnán také vývojem očekávaného supersportovního automobilu Ferrari F70. To má být nástupcem známého modelu Ferrari Enzo a zároveň pádnou odpovědí na chystaný supersport McLarenu (ten bude patrně vycházet z konceptu McLaren P1).

Další článek: Red Bull RB9

17:50 | Ross Brawn také potvrdil, že po Monze jsou zatím více méně jisté jen závody v Bahrajnu a Abú Dhabí na konci roku.
17:49 | Podle odkaz FIA připouští, že není nutné splnit podmínku závodů alespoň na třech kontinentech, aby mohl být udělen titul (je to podmínka, aby byla F1 WORLD championship. Teoreticky tak může o titulu rozhodnout osm naplánovaných závodů.
15:39 | Mercedes chystá na příští týden v Silverstonu test. V úterý usedne do vozu W09 z roku 2008 Valtteri Bottas, o den později Lewis Hamilton.
3. června | Fanoušci se na závody vrátí až na podzim a to ještě v omezeném počtu. Uvedl to Chase Carey.