Ron Dennis potvrdil odchod z vedení McLarenu

Ron Dennis odchází z vedení McLarenu, ve které působil od začátku 80. let.
Ron Dennis potvrdil odchod z vedení McLarenu

Ron Dennis vlastní 25 % akcií skupiny a to stejně, jako jeho bývalý spojenec Mansour Ojjeh. Polovinu akcií vlastní bahrajnský investiční fond Mumtalakat.

Už o víkendu se objevily informace, že se Dennis snaží u soudu zabránit tomu, aby ho ostatní akcionáři poslali na nucenou dovolenou.

Dnes Ron Dennis potvrdil, že ve vedení McLarenu končí. Ve svém prohlášení uvedl, že tak učinil na základě rozhodnutí většinových akcionářů, kteří ho chtěli poslat ne dovolenou.

„Dennis zůstává členem představenstva McLaren Technology Goup a McLaren Automotive Limited a významným akcionářem obou společností. Hodlá dostát svým závazkům vůči skupině před uvedením nového technologického investičního fondu v pozdější fázi roku 2017,“ uvádí se v prohlášení.

Dennis uvedl, že je zklamaný z toho, že ho TAG, Mumtalakat a další velcí akcionáři donutili odejít. „A to navzdory silnému varování zbytku manažerského týmu o možných důsledcích jejich počínání na podnikání. Důvody, které uvádějí, jsou zcela falešné. Můj styl řízení byl vždy stejný a je takový, který umožnil McLarenu, aby se stal automobilovou a technologickou skupinou, která získala 20 šampionátů a vyrostala do byznysu s obratem 850 milionů liber ročně.“

TAG ani Mumtalakat podle Dennise nesdílejí jeho vizi McLarenu a skutečného potenciálu růstu. 

Své akcie si chce Dennis ponechat. „Budu i nadále využívat svůj významný podíl v obou společnostech a mé působení v představenstvech k ochraně zájmů a hodnot McLarenu a formování jeho budoucnosti.“ 

Dennis potvrdil, že hodlá založit v příštím roce nový investiční fond. 

Akcionáři se prý chtějí zbavit Dennise, ten podniká právní kroky

Akcionáři se prý chtějí zbavit Dennise, ten podniká právní kroky

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Diskuze (104) Další článek: Palmer nechápe smysl svatozáře
22:00 | Toto Wolff přiznal, že Mercedes má problémy se spolehlivostí, kterou stále úplně nepochopil. Bottas nasadil šestý motor.
18:52 | Valtteri Bottas nasazuje šestý motor. Dostane penalizaci 5 míst.
17:25 | Kromě Vettela odstartuje z poslední řady v Austinu také George Russell. Také on nasadí novou pohonnou jednotku.
17:23 | Americký jezdec Logan Sargeant, který závodí ve F3 za tým Charouz Racing System, se stal členem jezdecké akademie Williamsu.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00