Roman Staněk zaujal slavný tým. Společně s bratrem Leclerca si vyzkouší vůz Premy

Formule 3 už má sezónu za sebou. Roman Staněk nedávno nastoupil do závodu Renault Eurocup v Zandvoortu, ale čeká ho také test.
Foto: Getty Images / Bryn Lennon
Roman Staněk zaujal slavný tým. Společně s bratrem Leclerca si vyzkouší vůz Premy | Foto: Getty Images / Bryn Lennon

Slavný tým Prema, který letos vyhrál šampionát formule 3 a vede také ve formuli 2, nasadí do testů několik zajímavých jmen. Nastoupí za něj Dennis Hauger, David Schumacher, Arthur Leclerc a Roman Staněk. 

Tři ze čtyř jezdců letos závodili ve formuli 3. Arthur Leclerc, který je mladším bratrem Charlese Leclerca, jezdí v evropské regionální formuli, kde je aktuálně po třech víkendech na druhém místě.

Leclerc má asi největší šanci získat u Premy sedačku, protože už za italskou stáj jezdí ve zmíněné sérii. V ní měl jezdit původně za Premu také Staněk, ale nakonec nastoupil ve F3 za tým Charouz a Staňka nahradila Jamie Chadwick.

Testy proběhnou v Barceloně od 5. do 6. října. S jedním vozem bude jezdit Leclerc, se druhým pak Hauger. O třetí vůz se podělí Schumacher a Roman Staněk. Čech usedne do monopostu ve druhý den testů.

Letos jezdili za Premu Oscar Piastri, Frederik Vesti a Logan Sargeant.

Další článek: Dixon může být v sobotu korunován šampionem IndyCar, Brown povolal legendu

20:24 | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.
19:18 | Ještě to není oficiální, ale podle The Times bude Turecko vyřazeno z červeného britského seznamu, což znamená pro britské zaměstnance týmů a F1 mírnější režim po návratu. GP Turecka by se tak na začátku října měla konat.
15. září | Šéf Astonu Martin Otmar Szafnauer odmítl spekulace o neshodách a třenicích se Sebastianem Vettelem jako 100 % nesmysl. Vettel má být brzy potvrzen také pro příští rok.
15. září | Dokument o Schumacherovi je už na Netflixu. Celkem ve 190 zemích a 30 jazycích a to včetně češtiny.