Roman Staněk skončil v kvalifikaci F2 na sedmém místě | Foto: Joan Codina / FotoFormulak.com

Foto: Joan Codina / FotoFormulak.com

Roman Staněk skončil v kvalifikaci F2 na sedmém místě

Roman Staněk obsadil v kvalifikaci formule 2 sedmé místo. Do zítřejšího sprintu by tak měl odstartovat ze čtvrtého místa (první desítka se pro sprint otáčí).

Roman Staněk skončil v kvalifikaci sedmý. Po jejím skončení ale byly smazány časy jezdců týmu Prema (Antonelli, Bearman), kteří původně skončili před Staňkem. Večer ale přišla z Imoly zpráva, že jejich časy byly obnoveny, takže Staněk nakonec skutečně skončil sedmý.

Na závodní víkend v Imole se Staněk těšil už od začátku sezóny. „Ve Formuli 2 jsem tady nikdy nezávodil, protože loni byl závodní víkend kvůli povodním zrušen, což mě moc mrzelo. Vždy se mi tady dařilo, takže mám od sebe vysoká očekávání,” popisoval Staněk v pátek před kvalifikací. V Imole dokázal vyhrát hlavní závod ve Formuli 3, o rok dřív tým vyhrál i závod Euroformule a předtím i ve Formuli 4.

„Imola je navíc jednou ze dvou velkých cen, které se konají v Itálii, kde momentálně žiju, takže je to pro mě prostě speciální víkend. Nechal jsem si proto udělat novou helmu, na které mám spoustu symbolů, které charakterizují Itálii a také mapu s pro mě důležitými místy. Věřím, že bude spojená s úspěchem,” uvedl čerstvý vítěz Zlatého volantu za rok 2024.

„Včera jsem se zúčastnil běhu za Ayrtona Sennu, což byla opravdu skvělá akce. Bohužel ale vůbec nevyšlo počasí a hrozně pršelo. Občas jsem ani neviděl, kam běžím. Snad na takové podmínky nedojde i během víkendu,” přeje si jediný český zástupce v doprovodných sériích slavné Formule 1.

V dopoledním tréninku obsadil Staněk 11. místo a pak již následovala kvalifikace. V jejím průběhu se český závodník držel celou dobu mezi nejlepší desítkou a když kvalifikace skončila, tak byl český pilot italského týmu Trident sedmý.

Sprintový závod je na programu zítra v 14:15 a hlavní závod , kde se jede o více bodů, je naplánován na neděli v 10:00. Staněk do sprintového závodu díky otočení pořadí nejlepších deseti z kvalifikace odstartuje z 6. místa a do hlavního již z 5. pozice.

Doporučujeme

Články odjinud