Roman Staněk otevřel testy formule 3 sedmým časem

Katalánský okruh v Barceloně hostí posezónní testy formule 3. V úvodní den zajel nejrychlejší čas Matteo Nannini, testů se účastní také dva Češi. Roman Staněk se blýskl sedmým místem.
Roman Staněk otevřel testy formule 3 sedmým časem | Foto: Getty Images / Rudy Carezzevoli

Roman Staněk, který letos závodil ve FIA formule 3 za český tým Charouz Racing System a získal tři body za osmé místo v Monze, v rámci testů v Barceloně nastupuje za dva týmy. Dnes jezdil se stájí ART Grand Prix.

Jak v dopolední, tak v odpolední části testů Staněk skončil mezi deseti nejrychlejšími. V dopolední tříhodinové části zajel sedmý nejrychlejší čas, když výkonem 1:32.625 zaostal za nejrychlejším Nanninim o 455 tisícin sekundy.

V odpolední části piloti už nejeli tak rychlé časy jako dopoledne. Zatímco dopoledne nejrychlejší Nannini zajel čas 1:32.170, nejrychlejší muž odpolední části Jack Doohan skončil na čele výsledkové listiny s výkonem 1:33.068.

Z pohledu odpoledních časů skončil Staněk dokonce čtvrtý, když na Doohana ztratil 277 tisícin, celkově svým časem (1:33.345) ale byl pomalejší než dopoledne a v kombinovaném pořadí obou testovacích částí skončil sedmý.

Prvních deset nejrychlejších časů úvodního dne koresponduje s výsledky dopolední části. Za nejrychlejším Nanninim tak skončil Jake Hughes před Calanem Williamsem, Dennisem Haugerem a Victorem Martinsem. Jen o 10 setin porazil Staňka také Enzo Fittipaldi. Za českým jezdcem skončili Doohan, Clément Novalak a David Schumacher.

Druhý český zástupce v testech Josef Knopp byl v obou částech nejpomalejší, a ačkoliv odpoledne svůj čas o téměř sekundu zlepšil, svým nejlepším pokusem 1:35.758 zaostal za nejrychlejším Nanninim o 3,588 sekundy.

Knoppovi je stejně jako Staňkovi 16 let. Před letošní sezónou přestoupil z motokár a závodí v německé formuli 4, kde mu po dvanácti závodech patří průběžné třinácté místo. V závodě dosud nejlépe skončil osmý.

V Barceloně se bude testovat i zítra. Roman Staněk přejde do jiné garáže a v úterý bude pracovat s mistrovským týmem Prema Racing, který letos ve F3 ovládl šampionát jezdců i týmů. Josef Knopp bude stejně jako dnes testovat s týmem Charouz.

Další článek: Zastávkám v boxech letos vládne Red Bull

15:57 | Valtteri Bottas letos počtvrté porazil v kvalifikaci formule 1 Lewise Hamiltona a pro Velkou cenu Emilia Romagna získal svou 15. pole position v kariéře.
13:48 | Toto Wolff hledá nástupce. Chce se stáhnout, jezdit na závody méně a mít jinou roli. Zatím není jasné, zda to bude už příští rok nebo později.
13:05 | 50 je moc... ředitelství závodu tak opět upravilo traťové limity v 9., 13. a 15. zatáčce.
12:35 | V tréninku bylo smazáno 50 časů! 22 v 9. zatáčce, 38 v 15.