Roman Staněk bude jezdit ve F3 za Hitech Grand Prix

Český pilot Roman Staněk zůstává ve formuli 3. V letošní sezoně bude závodit za britskou stáj Hitech Grand Prix.
Foto: Getty Images / Mark Thompson
Roman Staněk bude jezdit ve F3 za Hitech Grand Prix | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Roman Staněk vloni debutoval ve formuli 3 v barvách českého týmu Charouz. Nejlepším umístěním bylo osmé místo v Monze. Celkově skončil rodák z Valašského Meziříčí na 21. místě.

V letošní sezóně bude Staněk jezdit za britský tým Hitech Grand Prix. Jedná se o jeden ze dvou týmů (vedle Premy), který už potvrdil kompletní jezdecké složení pro tuto sezónu. Staněk bude mít opravdu exkluzivní referenci. Jeho týmovými kolegy budou Američan Jak Crawford, který do série přichází z F4 a Japonec Ajumu Iwasa. Oba jsou juniory Red Bullu. Tým Hitech vloni skončil na čtvrtém místě.

Sezóna F3 začíná 8. května v Barceloně. 

Čeká ho i start v Asijské F3

Kromě závodění ve formuli 3 čekají Staňka  také závody v asijském šampionátu formule 3, kde bude také jezdit s týmem Hitech. Sezóna asijské F3 startuje v Dubaji už o posledním lednovém víkendu. Série poté pokračuje šesti závody v Abú Dhabí od 4. do 7. února. Následně se obě destinace zopakují – Dubaj 12. a 14. února a Abú Dhabí 19. a 20. února. Jedná se tak o dobrou přípravu na sezónu F3.

Další článek: AlphaTauri jako poslední tým přešel na 60 % model vozu pro aerodynamický tunel

18:20 | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.