Romain Grosjean se vrací do F1 jako záložní pilot Lotusu Renault

Po roční odmlce se Romain Grosjean vrací do paddocku formule 1, i když zatím ne do závodní sedačky. Musí se spokojit s místem záložního jezdce svého bývalého týmu.
Romain Grosjean se vrací do F1 jako záložní pilot Lotusu Renault

"Být třetím pilotem mi umožní získat hodně zkušeností, být v paddocku, setkávat se s lidmi a zjistit, co mi scházelo při mé první účasti," řekl francouzský pilot pro TF1. "Myšlenka, která za tím stojí, je stát se závodním pilotem v roce 2012. Je to tedy krok vpřed, ale čeká mě ještě jeden a není zrovna nejmenší. Ale chci udělat vše pro to, abych to dokázal a dostal ve formuli 1 skutečnou příležitost."

Grosjean debutoval ve formuli 1 v roce 2009, když v průběhu sezóny nahradil Nelsona Piqueta. Absolvoval posledních sedm Grand Prix roku, ale nezískal ani jeden bod. Poté se s ním Renault rozloučil.

"V motorsportu je třeba vždy být ve správné chvíli na správném místě. Je jisté, že ten případ nenastal, když jsem přišel k Renaultu (v roce 2009)," uvedl Grosjean v narážce na aféru z GP Singapuru 2008, která otřásla týmem, když pro něj začal závodit. "Ale je také pravda, že nikdy nejste zcela připraveni na vstup do světa formule 1."

O Grosjeanovu kariéru se stará společnost Gravity, která je úzce spjatá s Renaultem a šéfem týmu Ericem Boullierem. Ten letos prosadil do závodní sedačky Jeroma D´Ambrosia a to samé chce příští rok dokázat s Grosjeanem. V roli záložního pilota Lotusu Renault byl již dříve oznámen Fairuz Fauzy.

Diskuze (3) Další článek: Lotus T128
12:27 | Podle některých spekulací oznámí McLaren v nejbližších dnech příchod Carlose Sainze.
14. srpna | Před 30 lety zemřel Enzo Ferrari.
14. srpna | Fernando Alonso má dnes něco oznámit. Nevíme, zda se to týká jeho kariéry nebo něčeho úplně jiného.
13. srpna | Stále více se objevují spekulace, že Kimi Räikkönen zůstane u Ferrari.