Romain Grosjean přestupuje do IndyCar. Bude jezdit za tým Dale Coyne Racing

Spekulovalo se o tom už nějaký ten čas, ale dnes to bylo oficiálně potvrzeno. Romain Grosjean se po konci ve formuli 1 přesouvá na amerického scénu.
Foto: Getty Images / Peter Fox 
Romain Grosjean přestupuje do IndyCar. Bude jezdit za tým Dale Coyne Racing | Foto: Getty Images / Peter Fox

Zatímco Kevin Magnussen zatím zkouší štěstí v IMSA, Romain Grosjean přestoupí do IndyCar. Dnes byl potvrzen jako jezdec týmu Dale Coyne Racing.

Grosjean přemýšlel nahlas o IndyCar už v minulosti, ale váhal kvůli oválům a také rodině. Nakonec si ale „všiml“, že oválů je v aktuálním kalendáři velmi málo a americké formule tak byly ve hře. 

Smůla v Daytoně. Magnussena mrzí promarněná příležitost

Smůla v Daytoně. Magnussena mrzí promarněná příležitost

Francozský závodník se zúčastní všech 13 závodů na okruzích a městských tratích. Účast ve dvou závodech na Texas Motor Speedway a ovále v Indianapolis však vyloučil. Pro Autosport uvedl, že si vyzkouší ovál Gateway.

28 sekund v pekle. Grosjean popsal, jak se dostal z vozu a co prožíval

28 sekund v pekle. Grosjean popsal, jak se dostal z vozu a co prožíval

„Z této příležitosti závodit v USA v seriálu IndyCar jsem velmi nadšený,“ řekl Grosjean.

„Před nadcházející sezónou jsem měl před sebou různé možnosti a závodění v IndyCar bylo mým favoritem, i když na ovály ještě nejsem připravený!“

„IndyCar má mnohem rovnější podmínky, než na jaké jsem byl ve své dosavadní kariéře zvyklý. Bude vzrušující být znovu ve hře o pódia a vítězství.“

Grosjean se stále zotavuje ze své nehody v Bahrajnu. Potvrdil, že jeho levá ruka se stále hojí, ale sezónu v IndyCar by to nemělo ovlivnit.

Dale Coyne Racing byl založen v polovině 80. let. V Indy Car jezdí s motory Honda. Vloni za něj jezdili James Davison (jen v Indy 500 ) a po celou sezónu Álex Palou a Santino Ferrucci.

Nejlepším umístěním bylo jedno třetí místo. Poslední vítězství získal pro tým v roce 2018 bývalý jezdec F1, který je navíc stejně jako Grosjean Francouz – Sébastien Bourdais. V roce 2004 odjel za tým v Champ Car jeden závod český jezdec Jarek Janiš. 

Sezóna IndyCar začíná 18. dubna na okruhu Barber v Alabamě. 

Další článek: Realita je bolestivá, říká dočasný šéf Ferrari Elkann

0:37 | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.
11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00