Romain Grosjean na pole position pro Grand Prix Indianapolis!

Při svém teprve třetím závodním víkendu v zámořském seriálu IndyCar slaví francouzský pilot vítězství v kvalifikaci.

Grosjean se nejprve poprvé v kariéře v IndyCar probojoval do závěrečné části kvalifikace Fast Six, kde šest nejrychlejších pilotů bojuje o pole position.

Po svém prvním rychlém kole nejlepší nebyl, o dvě desetiny sekundy ho porazil dvojnásobný šampion zámořského seriálu Josef Newgarden.

Palou slaví první vítězství v IndyCar, Grosjean nejlepším nováčkem

Palou slaví první vítězství v IndyCar, Grosjean nejlepším nováčkem

Poté však Grosjean zrychlil, na 3.925 km dlouhé Grand Prix verzi závodiště v Indianapolis zapsal čas 1:09.4396. Druhý Newgarden na něj ztratil desetinu, třetí Jack Harvey dvě desetiny sekundy.

Pětatřicetiletý závodník bude startovat z prvního místa poprvé od sezony 2011, kdy ještě působil v GP2. Zároveň získal pro stáj Dale Coyne Racing první pole position od roku 2018, kdy Sébastien Bourdais vyhrál kvalifikaci na oválu ve Phoenixu.

IndyCar bude letos možné v Česku a na Slovensku sledovat legálně přes streamovací službu

IndyCar bude letos možné v Česku a na Slovensku sledovat legálně přes streamovací službu

Na klasickém okruhu stál vůz Dala Coyna na prvním místě na roštu naposledy v sezoně 2013. Před osmi lety vyhrál současný pilot Toyoty ve WEC Mike Conway kvalifikaci v Detroitu.

„Páni! Už je to více než deset let od mé poslední pole position! Tohle je skvělý den, jsem velmi šťastný za celý tým, který odvedl skvělou práci. Zítra budu poprvé startovat první z letmého startu, z toho mám radost. Už je to více než 3600 dnů od mé poslední pole position v GP2. Doufám v dobrý závod,“ řekl francouzský pilot ve videu na svém instagramu.

Grand Prix Indianapolis odstartuje v sobotu ve 20:00.

Sestřih kvalifikace

Další článek: Red Bull bude v Monaku favoritem, zní z Mercedesu