ROKiT se po odchodu od Williamsu zřejmě stane sponzorem Mercedesu

ROKiT se po odchodu od Williamsu zřejmě stane sponzorem Mercedesu

Společnost ROKiT, která byla v loňské sezóně formule 1 titulárním sponzorem týmu Williams a obě strany rozvázaly minulý měsíc spolupráci, se zřejmě přesune k Mercedesu. Informaci přinesl web RaceFans.

Loga výrobce mobilních telefonů by se mohla na vozech mistrovského Mercedesu, který je zároveň dodavatelem motorů pro Williams, objevit již v úvodním závodu pandemií koronaviru odložené sezóny na začátku července v Rakousku.

ROKiT se stal hlavním sponzorem Williamsu před sezónou 2019 a svou smlouvu s týmem se rozhodl prodloužit až do roku 2023. Minulý měsíc však Williams oznámil, že smlouva byla ukončena. Jeden z nejstarších týmů ve formuli 1 zároveň oznámil plány na prodej týmu ve snaze zajistit nové investice. Skupina Williams v loňském roce skončila ve ztrátě 13 milionů liber.

Williams podle všeho plánuje proti rozvázání smlouvy vůči ROKiTu podniknout právní kroky. Kontrakt měl být uzavřen na hodnotu 25 milionů dolarů ročně.

„Jsme šokováni, že tým, se kterým máme dlouhodobé partnerství, podepsal s ROKiTem, zejména proto, že je dobře známo, co se stalo,“ řekl pro RaceFans zdroj z Williamsu.

ROKiT měl podle RaceFans více nabídek z různých týmů. Kromě Mercedesu měly o sponzora zájem také Racing Point, Haas a Ferrari.

Mluvčí Mercedesu uvedl, že tým jedná s řadou společností o možné budoucí spolupráci. Detaily těchto jednání jsou však důvěrná.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Doporučujeme

Články odjinud