ROKiT se po odchodu od Williamsu zřejmě stane sponzorem Mercedesu

Společnost ROKiT, která byla v loňské sezóně formule 1 titulárním sponzorem týmu Williams a obě strany rozvázaly minulý měsíc spolupráci, se zřejmě přesune k Mercedesu. Informaci přinesl web RaceFans.
ROKiT se po odchodu od Williamsu zřejmě stane sponzorem Mercedesu

Loga výrobce mobilních telefonů by se mohla na vozech mistrovského Mercedesu, který je zároveň dodavatelem motorů pro Williams, objevit již v úvodním závodu pandemií koronaviru odložené sezóny na začátku července v Rakousku.

ROKiT se stal hlavním sponzorem Williamsu před sezónou 2019 a svou smlouvu s týmem se rozhodl prodloužit až do roku 2023. Minulý měsíc však Williams oznámil, že smlouva byla ukončena. Jeden z nejstarších týmů ve formuli 1 zároveň oznámil plány na prodej týmu ve snaze zajistit nové investice. Skupina Williams v loňském roce skončila ve ztrátě 13 milionů liber.

Williams přišel o klíčového sponzora a reálně zvažuje prodej týmu

Williams přišel o klíčového sponzora a reálně zvažuje prodej týmu

Williams podle všeho plánuje proti rozvázání smlouvy vůči ROKiTu podniknout právní kroky. Kontrakt měl být uzavřen na hodnotu 25 milionů dolarů ročně.

„Jsme šokováni, že tým, se kterým máme dlouhodobé partnerství, podepsal s ROKiTem, zejména proto, že je dobře známo, co se stalo,“ řekl pro RaceFans zdroj z Williamsu.

ROKiT měl podle RaceFans více nabídek z různých týmů. Kromě Mercedesu měly o sponzora zájem také Racing Point, Haas a Ferrari.

Mluvčí Mercedesu uvedl, že tým jedná s řadou společností o možné budoucí spolupráci. Detaily těchto jednání jsou však důvěrná.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Formule 1 bude prodávat čtverečky na šachovnicové vlajce

16:30 | Mrkněte na závod z Zandvoortu. Petr Ptáček odstartuje ze třetího místa.. odkaz
15:39 | Připomeňme, že Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen jsou vyšetřováni, že se ve druhé zatáčce nevrátili řádně na trať.
10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10