ROKiT se po odchodu od Williamsu zřejmě stane sponzorem Mercedesu

Společnost ROKiT, která byla v loňské sezóně formule 1 titulárním sponzorem týmu Williams a obě strany rozvázaly minulý měsíc spolupráci, se zřejmě přesune k Mercedesu. Informaci přinesl web RaceFans.
ROKiT se po odchodu od Williamsu zřejmě stane sponzorem Mercedesu

Loga výrobce mobilních telefonů by se mohla na vozech mistrovského Mercedesu, který je zároveň dodavatelem motorů pro Williams, objevit již v úvodním závodu pandemií koronaviru odložené sezóny na začátku července v Rakousku.

ROKiT se stal hlavním sponzorem Williamsu před sezónou 2019 a svou smlouvu s týmem se rozhodl prodloužit až do roku 2023. Minulý měsíc však Williams oznámil, že smlouva byla ukončena. Jeden z nejstarších týmů ve formuli 1 zároveň oznámil plány na prodej týmu ve snaze zajistit nové investice. Skupina Williams v loňském roce skončila ve ztrátě 13 milionů liber.

Williams přišel o klíčového sponzora a reálně zvažuje prodej týmu

Williams přišel o klíčového sponzora a reálně zvažuje prodej týmu

Williams podle všeho plánuje proti rozvázání smlouvy vůči ROKiTu podniknout právní kroky. Kontrakt měl být uzavřen na hodnotu 25 milionů dolarů ročně.

„Jsme šokováni, že tým, se kterým máme dlouhodobé partnerství, podepsal s ROKiTem, zejména proto, že je dobře známo, co se stalo,“ řekl pro RaceFans zdroj z Williamsu.

ROKiT měl podle RaceFans více nabídek z různých týmů. Kromě Mercedesu měly o sponzora zájem také Racing Point, Haas a Ferrari.

Mluvčí Mercedesu uvedl, že tým jedná s řadou společností o možné budoucí spolupráci. Detaily těchto jednání jsou však důvěrná.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Formule 1 bude prodávat čtverečky na šachovnicové vlajce

19:42 | Junior Ferrari Robert Shwartzman vyhrál závod formule 2.
13:09 | Jeden z dalších aspektů. Není to jen o trati a vozech. V současné době jsou podmínky takové, že v případě nehody nemůže vzlétnout vrtulník. A ten je s ohledem na vzdálenost Štýrského Hradce klíčový.
12:57 | Problém pro GP Maďarska: každý z rizikové země (z pohledu F1 hlavně Velká Británie) se může zdržovat jen na okruhu a v hotelu. Pokud bude "chycen" jinde, dostane 15 tisíc euro pokuty. Může to odradit zejména novináře nebo lidi z doprovodných sérií.
11:16 | Na Red Bull Ringu prší. Pokud by dnes kvalifikace nebyla možná, existují tři scénáře: 1) Kvalifikace by se jela v neděli dopoledne (pravděpodobné, má být hezky), 2) Vzaly by se výsledky třetího tréninku (pokud bude), 3) vzaly by se výsledky druhého tréninku.

GP Štýrska 2020

Pátek 10. července 2020
1. trénink Pérez (1:04.867)
2. trénink Verstappen (1:03.660)
Sobota 11. července 2020
3. trénink Zrušeno (déšť)
Kvalifikace Hamilton (1:19.273, déšť)
Neděle 12. července 2020
Závod 15.10