Rok navíc u Toro Rosso by Kvjatovi pomohl, myslí si Tost

Obtížný start Daniila Kvjata v barvách Red Bullu do letošní sezóny je důsledkem jeho malého množství zkušeností ve Formuli 1 spíše než nedostatkem talentu, myslí si šéf týmu Toro Rosso Franz Tost.
Rok navíc u Toro Rosso by Kvjatovi pomohl, myslí si Tost

Před Velkou cenou Monaka bylo mladému ruskému pilotovi vedením Red Bullu řečeno, aby zlepšil své výkony. Kvjat na to odpověděl svým nejlepším výsledkem v F1, když skončil čtvrtý a porazil svého týmového kolegu Daniela Ricciarda.

Podle Tosta, pod jehož vedením u Toro Rosso loni absolvoval svůj první rok ve F1, přestoupil Kvjat do Red Bullu příliš brzy, nepochybuje však o tom, že se ještě zlepší.

„Daniil je velmi zkušený pilot a myslím, že rok navíc v Toro Rosso by mu pomohl se nejlepším možným způsobem připravit na angažmá u Red Bullu,” řekl Tost webu Motorsport.com.

Horner: Kvjat bude stále silnější a silnější  

Horner: Kvjat bude stále silnější a silnější  

„Ale to, že Red Bull letos nebojuje o titul, je věc druhá. On nicméně dělá zodpovědnou práci. Není to problém jeho jezdeckého stylu, jeho hlavním problémem bylo velké množství technických problémů, kvůli kterým nemohl testovat vůz, který byl velmi nespolehlivý.”

„Tím pádem nemohl vůz správně nastavit. Nemohl mu tolik důvěřovat, v takovém případě to pak není snadné.”

„Jsem přesvědčen, že když dokáže absolvovat dostatek kol, když bude vozu věřit, bude mít správné nastavení, tak že předvede velmi dobrý výkon.”

Foto: Getty Images / Ker Robertson

Další článek: Mercedes s využitím žetonů zatím čeká