Rodina Brabhamů chce zabránit návratu svého jména do formule 1

Podnikne k tomu všechny nutné kroky.
Rodina Brabhamů oznámila, že nesouhlasí s návratem svého jména do formule 1. Hodlá zabránit Franzi Hilmerovi, aby použil název Brabham Grand Prix pro případnou účast v šampionátu.

"Rodina chce prohlásit, že nemá nic společného s Brabham Grand Prix Limited a nebyla nijak konzultována ohledně plánu této společnosti oživit její historické jméno ve formuli 1. Rodina se radí s právníky a podnikne potřebné kroky, aby ochránila své jméno a dobrou pověst," uvedli Brabhamovi ve svém prohlášení.

Rodina tak reagovala na prohlášení Franze Hilmera, který potvrdil, že minulý týden podal přihlášku do šampionátu FIA formule 1 2010 pod názvem Brabham Grand Prix, který vlastní. Využít chce rozpočtový strop.

Hilmer loni koupil aktiva týmu Super Aguri. Tým Brabham by využil základnu japonského týmu v Leafieldu i technického ředitele Marka Prestona. Hilmer dokonce tvrdí, že má zajištěné sponzory na roky 2010 až 2012.
Další článek: Massa a Alonso považují Brawn GP za téměř jistého mistra

14:51 | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
10:10 | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
8:58 | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.