Rodin Carlin potvrdil, že neprošel výběrovým řízení FIA pro vstup do F1. Andrettimu popřál hodně štěstí | Foto: Getty Images

Foto: Getty Images

Rodin Carlin potvrdil, že neprošel výběrovým řízení FIA pro vstup do F1. Andrettimu popřál hodně štěstí

Novozélandský tým Rodin Carlin potvrdil, že neuspěl ve výběrovém řízení FIA pro vstup do F1.

I když je průběh výběrového řízení na nového účastnického týmu zatím neznámý, řada zdrojů hovoří o tom, že do dalšího kola tendru postoupil pouze americký tým Andretti s podporou automobilky Cadillac. 

Hlavní informace z dnešního oznámení dalšího účastníka výběrového řízení, týmu Rodin Carlin, která potvrzuje, že tento kandidát z Nového Zélandu neuspěl, proto nepřináší velké překvapení. 

Rodin Carlin ve svém prohlášení nicméně uvedl několik zajímavostí. Vedle potvrzení svého neúspěchu rovněž popřál hodně štěstí týmu Andretti v souvislosti s tím, že byl podle něj vybrán a přidal několik detailů o své přihlášce.

Novozélandský výrobce automobilů uvedl, že se oproti týmu Andretti zavázal, že by měl ve svých řadách závodnici – v ideálním případě Jamie Chadwickovou, trojnásobnou vítězku dívčího formulového seriálu W Series.

Vedle toho se podle svých slov může Rodin Carlin chlubit tím, že v Evropě provozuje juniorský tým Carlin, pomocí kterého by mladým závodníkům mohl poskytovat šanci v seriálech F2, F3, GB3 a F4. 

Přidanou hodnotou týmu navíc měla být i skutečnost, že by si stáj stavěla vlastní pohonné jednotky. 

Doporučujeme

Články odjinud