Rodiče Daniela Ricciarda objevili nejstarší vzkaz v láhvi

Rodiče Daniela Ricciarda byli zapojeni do objevu nejstaršího vzkazu v láhvi na světě.
Rodiče Daniela Ricciarda objevili nejstarší vzkaz v láhvi

Joe a Grace Ricciardovi a jejich přátelé Kymen a Tonya Ilmanovi objevili na Wedge Island asi 180 km severně od Perthu velmi starou láhev. Nejdříve si ji vzali jako dekorativní kousek, ale Ilmanovi si později všimli, že v láhvi je ručně psaný text v němčině.

Vzkaz obsahoval instrukce, podle kterých má objevitel zaznamenat místo, kde láhev našel a oznámit to na nejbližší německý konzulát. Láhev byla vyhozena z plachetnice Paula v roce 1886. Jednalo se o experiment německé námořní observatoře, která tím zkoumala mořské proudy.

Se stářím 132 let je to nejstarší zpráva v láhvi, která byla kdy objevena.

„Má přítelkyně Grace Ricciardová a já jsme se procházeli dunami, když jsme viděli, že z písku něco vyčuhuje, a tak jsme se šli podívat blíže,“ řekla Tonya Ilmanová.

Ricciardo by se měl soustředit na Verstappena, říká Webber

Ricciardo by se měl soustředit na Verstappena, říká Webber

„Vypadalo to jako krásná stará láhev. Vzali jsme ji s sebou, protože jsem si myslela, že bude vypadat dobře v mé knihovně. Přítelkyně mého syna vzkaz objevila, když vysypávala písek ven.“

Kym Illman, který je podnikatelem a fotografem formule 1 na částečný úvazek, poté pátral po významu a původu zprávy. Zapojilo se i Západoaustralské muzeum, které se obrátilo na kolegy v Německu a Nizozemsku. Právě v muzeu nakonec vzkaz skončí.

Dokonce se podařilo dohledat zápis kapitána lodi, podle kterého byla láhev hozena přes palubu 12. června 1886.

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Sauber si pochvaluje šestý den testů. Leclerc odjel 160 kol

10:30 | 24. narozeniny dnes slaví Charles Leclerc.
15. října | Své kalendáře uveřejnily také F2 (celkem 14 víkendů) a F3 (celkem 9 víkendů). Termíny jsme doplnili do článku na webu.
15. října | Dnes zasedá Světová rada motorsportu. Mimo jiné bude schvalovat kalendář F1 pro rok 2022. Pokud to bude jako obvykle, bude zveřejněn pozdě odpoledne / večer.
14. října | Podle Racingnews365 nahradí loga Hondy na overalech jezdců a zadních křídlech vozů Red Bullu pro GP USA značka Acura, což je luxusní divize společnosti Honda.