Roboty dělají z jezdců média a ne týmy, říká Lotus

Emerson Fittipaldi nedávno kritizoval (odkaz na článek níže) F1 potažmo především týmy, že z jezdců dělají roboty, co říkají jen naučené fráze. Lotus s tím ale nesouhlasí, na vině jsou prý média.
Roboty dělají z jezdců média a ne týmy, říká Lotus

„Rozumím tomu, co říkal Emerson, ale vím, že my jako tým neděláme aktivně nic, abychom jezdce omezovali v tom, že budou říkat, co si myslí,“ říká Federico Gastaldi z Lotusu pro Motorsport.com.

Gastaldi říká, že jezdci se sami rozhodují, zda a co řeknou, ale nesmíme podle něj zapomínat, že žijeme v jiné mediální době, než ve které závodil Fittipaldi.

„Nyní, když řeknete něco, co se jen mírně odkloní od normálu, tak to bude neustále opakováno, překrucováno, analyzováno napříč všemi formami sdělovacích prostředků a myslím, že mnozí jezdci k tomu začali přistupovat s rozmyslem.“

„Čím méně kontroverzí říkáte, tím méně času pak budete muset trávit odpovídáním na otázky okolo toho!“

Podle Gastaldiho je to jeden z důvodů, proč jezdci odpovídají jako politici. A dodává: „Oni chtějí jezdit, ne trávit hodiny diskusemi o svých názorech na to, zda by se měla Kim Kardashian objevit na přední straně časopisu Rolling Stone!“

Jezdci jsou jako roboti, je to na ho**, myslí si Fittipaldi

Jezdci jsou jako roboti, je to na ho**, myslí si Fittipaldi

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Carmen Jordá odpovídala na dotazy fanoušků

15:57 | Valtteri Bottas letos počtvrté porazil v kvalifikaci formule 1 Lewise Hamiltona a pro Velkou cenu Emilia Romagna získal svou 15. pole position v kariéře.
13:48 | Toto Wolff hledá nástupce. Chce se stáhnout, jezdit na závody méně a mít jinou roli. Zatím není jasné, zda to bude už příští rok nebo později.
13:05 | 50 je moc... ředitelství závodu tak opět upravilo traťové limity v 9., 13. a 15. zatáčce.
12:35 | V tréninku bylo smazáno 50 časů! 22 v 9. zatáčce, 38 v 15.

GP Emilia Romagna

Sobota 31. října 2020
Trénink Hamilton (1:14.726)
Kvalifikace Bottas (1:13.609)
Neděle 1. listopadu 2020
Závod 13.10