Robert Kubica v Jerezu testoval BMW M4 DTM

Od středy probíhaly na španělském okruhu nedaleko Jerezu nováčkovské testy německého šampionátu cestovních vozů DTM. Se závodním speciálem BMW se ve Španělsku svezl dnes už bývalý pilot formule 1 Robert Kubica, který by svoji kariéru mohl dále rozvíjet právě v DTM.
Robert Kubica v Jerezu testoval BMW M4 DTM

Robert Kubica usedl do speciálu DTM poprvé od roku 2013, kdy na okruhu ve Valencii testoval Mercedes C-Klasse AMG. Tento čtvrtek si Polák pro změnu vyzkoušel BMW M4 Turbo DTM. Kubica má k BMW silný vztah, protože pro bavorskou automobilku závodil ve formuli 1 v letech 2006 až 2009 (BMW tehdy spolupracovalo s týmem Sauber).

Nováčkovské testy v Jerezu byly důležité pro Kubicovu budoucnost, důležitá data v nich však zároveň potřebovalo získat samotné BMW, které ve Španělsku započalo přípravy na sezónu 2020. V té budou mít „bavorští“ co vracet konkurentům z Audi, kteří v roce 2019 porazili BMW v šampionátech jezdců, týmů i konstruktérů.

„Už je to dlouho, co jsem naposledy řídil auto se střechou, i když vozy DTM jsou spíše formule se střechou,“ rozpovídal se Kubica po testovacím dni pro motorsport.com.

„Stejně jako každé jiné auto tak i toto má své charakteristické vlastnosti a máte z něj jiný pocit. Já se ale od začátku cítil komfortně a užil jsem si to.“

„Již v prvních kolech jsem měl z auta dobrý pocit, a to je vždy dobré.“

„Vždy se těšíte na to, jaké dojmy si odnesete, jak dobře se budete cítit a jak bude reagovat vaše auto.“

„Pochopitelně je to něco úplně jiného v porovnání s tím, na co jsem byl zvyklý v minulých letech. Myslím si ale, že to byl produktivní den, kdy jsem měl příležitost pochopit některé klíčové faktory této pro mě nové kategorie,“ uzavřel Kubica.

Od posledních Kubicových testů v roce 2013 se vozy DTM hodně změnily. Před šesti lety Polák testoval Mercedes, který měl pod kapotou čtyřlitrový atmosférický osmiválec. Současné vozy DTM mají pod kapotou přeplňovaný dvoulitrový čtyřválec a během posledních let se také hodně proměnila jejich aerodynamika.

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Dominantní Mercedes mohl být podle Hamiltona ještě dominantnější

13:09 | Cunoda po nehodě a výměně převodovky odstartuje z boxové uličky.
11:32 | Za chvíli závod F3. Mokro, pravděpodobnost deště 100 %.
20:20 | Toto Wolff řekl, že jeho komentáře, že by Mercedes mohl o jezdecké sestavě rozhodnout až v zimě, byl vtip... vystřelil si z opakovaných dotazů novinářů.
17:24 | Ve 20:30 začíná kvalifikace IndyCar... debutuje Kevin Magnussen. Ve 23:00 pak závod formule E z mexické Puebly.

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink Bottas (1:33.448)
2. trénink Verstappen (1:32.872)
Sobota 19. června 2021
3. trénink Verstappen (1:31.300)
Kvalifikace Verstappen (1:29.990)
Neděle 20. června 2021
Závod 15.00