Robert Kubica se ukázal v barvách Renaultu

Polský jezdec Robert Kubica zavítal minulý týden do továrny týmu Renault v Enstone a poprvé se světu ukázal v barvách svého nového zaměstnavatele.

V sídle stáje se Kubica setkal s šéfem Ericem Bouillerem a společně začali s přípravami na novou sezónu. V jezdecké kombinéze se Polák představí 31. ledna ve Valencii během prezentace monopostu Renault R30.

Tým také začal pracovat na Kubicově sedačce. "Zatím máme za sebou jen první fázi v maketě šasi, protože první R30 ještě není připravený," řekl polský jezdec. "Takže jsme zkontrolovali rozměry a vzali míry, abych se ve voze cítil pohodlně. Je třeba udělat pár drobných změn, ale nic velkého."

Ještě tento měsíc se Kubica do Enstone vrátí, aby se posadil do nového vozu. Zázemí týmu na něj zapůsobilo. "V továrně jsem byl už předtím, když jsem před pár lety pro tým testoval," řekl. "Ale bylo skvělé se vrátit a vidět, jak se věci změnily. Továrna je teď větší a má více oddělení, jako třeba CFD centrum, které je velmi působivé a sehraje velkou roli ve vývoji našeho letošního vozu."

Kubica podepsal smlouvu ještě s francouzskou automobilkou, ta ale svůj tým formule 1 na konci loňského roku prodala společnosti Genii lucemburského podnikatele Gérarda Lopeze. Kubica si vzal čas na rozmyšlenou a poté, co se s novým majitelem a jeho plány seznámil, potvrdil, že pro Renault bude letos závodit.

Zatím ale nezná jméno svého týmového kolegy. Podle spekulací mají patřit mezi nejvážnější kandidáty na druhou závodní sedačku u Renaultu Nick Heidfeld a Takuma Sato. V posledních dnech k nim nové spekulace přidávají jméno Vitalije Petrova, jenž byl spojován především s možným angažmá u Camposu Racing.

Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek

Další článek: Briatore zažaluje FIA o náhradu škody kvůli jezdcům

21:05 | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.
18:20 | Poslední Nikita Mazepin dostal penalizaci 3 míst za zdržení Norrise v první části kvalifikace.
8. května | Ferrari a celá F1 si dnes připomínají smrt Gillese Villeneuva, který před 39 lety boural v kvalifikaci v Zolderu.

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink Bottas (1:18.504)
2. trénink Hamilton (1:18.170)
Sobota 8. května 2021
3. trénink Verstappen (1:17.835)
Kvalifikace Hamilton (1:16.741)
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00