Robert Kubica se ukázal v barvách Renaultu

Polský jezdec Robert Kubica zavítal minulý týden do továrny týmu Renault v Enstone a poprvé se světu ukázal v barvách svého nového zaměstnavatele.

V sídle stáje se Kubica setkal s šéfem Ericem Bouillerem a společně začali s přípravami na novou sezónu. V jezdecké kombinéze se Polák představí 31. ledna ve Valencii během prezentace monopostu Renault R30.

Tým také začal pracovat na Kubicově sedačce. "Zatím máme za sebou jen první fázi v maketě šasi, protože první R30 ještě není připravený," řekl polský jezdec. "Takže jsme zkontrolovali rozměry a vzali míry, abych se ve voze cítil pohodlně. Je třeba udělat pár drobných změn, ale nic velkého."

Ještě tento měsíc se Kubica do Enstone vrátí, aby se posadil do nového vozu. Zázemí týmu na něj zapůsobilo. "V továrně jsem byl už předtím, když jsem před pár lety pro tým testoval," řekl. "Ale bylo skvělé se vrátit a vidět, jak se věci změnily. Továrna je teď větší a má více oddělení, jako třeba CFD centrum, které je velmi působivé a sehraje velkou roli ve vývoji našeho letošního vozu."

Kubica podepsal smlouvu ještě s francouzskou automobilkou, ta ale svůj tým formule 1 na konci loňského roku prodala společnosti Genii lucemburského podnikatele Gérarda Lopeze. Kubica si vzal čas na rozmyšlenou a poté, co se s novým majitelem a jeho plány seznámil, potvrdil, že pro Renault bude letos závodit.

Zatím ale nezná jméno svého týmového kolegy. Podle spekulací mají patřit mezi nejvážnější kandidáty na druhou závodní sedačku u Renaultu Nick Heidfeld a Takuma Sato. V posledních dnech k nim nové spekulace přidávají jméno Vitalije Petrova, jenž byl spojován především s možným angažmá u Camposu Racing.

Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek

Další článek: Briatore zažaluje FIA o náhradu škody kvůli jezdcům

19:29 | Výkonný ředitel Alpine Marcin Budkowski prozradil, že sprintové závody budou mít název superkvalifikace.
18:22 | Alpine zítra uskuteční filmovací den v Silverstonu. S letošním vozem už jezdily také týmy McLaren, Red Bull Racing, AlphaTauri, Alfa Romeo a Williams. Naopak Mercedes chce vyjet až v testech...
17:41 | Romain Grosjean si nasadil kameru na svou helmu a ukáže vám okruh Laguna Seca z vozu IndyCar. odkaz
17:26 | Pro iOs už je aplikace k dispozici. Pro Android bude brzy. Jmenuje se Williams Racing AR Launch 2021.