Robert Kubica potřebuje více času

Po vlastním zdraví, a možná lásce, je to to nejcennější, co člověk potřebuje: čas. A ten Robert Kubica nemá. Jeho návrat do formule 1 v sezoně 2012 je významně ohrožen.
Robert Kubica potřebuje více času

Situace Roberta Kubici, který se před začátkem sezony velmi vážně zranil při italské rallye, se mění. Chvíli rekonvalescence probíhá optimisticky, jindy se zase zpomalí. A zprávy se mění.

Již několik týdnů ale panuje konsenzus nad jedním: Kubica už nemá mnoho času. 

Není pochyb o tom, že se Robert Kubica plně uzdraví, což je samo o sobě dostatečně skvělou zprávou. Pokud pomineme psychologické aspekty, vítěz Velké ceny Kanady 2008 bude v budoucnu schopen závodit ve formuli 1. Otázkou zůstává, kdy?

Největším problémem je plné obnovení nervů v pravé ruce, které si žádá více času, než bylo původně odhadováno. Jízdy v simulátoru F1 tak musely být odsunuty z října na pozdějí listopad, nebo dokonce na později.

Současné odhady mají za to, že Kubica bude jen stěží připraven na testy, které začínají 7. února 2012. Je tak velmi pravděpodobné, že Renault (který se příští rok bude jmenovat Lotus) angažuje pilota připraveného vystoupit ze závodní sedačky, bude-li Kubica plně schopen návratu. Předními kandidáty jsou Bruno Senna nebo Romain Grosjean. Konkrétní scénár ale Lotus Renault ještě nezvolil.

Hlavními nástroji Kubicova návratu mohou být testovací jízdy s monopostem alespoň dva roky starým nebo jízdy v pátečních trénincích v rámci velké ceny F1.

Pravá ruka byla při Kubicově havárii (poprvé jsme informovali zde) je nejvíce poraněnou částí těla. Lotus Renault se snaží vyjít vstříc nápady uspořádání volantu tak, aby Kubicově pravé ruce co nejvíce ulehčil. 

Robert Kubica se od chvíle své havárie úspěšně straní veřejnosti a médiím.

Diskuze (88) Další článek: Je to oficiální: Jména tří týmů se mění
10:56 | 91. narozeniny dnes slaví Bernie Ecclestone.
10:26 | Ve věku 94 let zemřel včera Milton Guirado Theodoro da Silva, otec Ayrtona Senny. Da Silva je jedno z nejběžnějších příjmení v Brazílii. Ayrton si ho proto změnil na výrazně méně běžné Senna po své matce.
26. října | Jack Aitken pojede ve voze Williamsu v prvním tréninku v Abú Dhabí.
25. října | Nejen, že Pérezovi po celý závod nefungovalo pití, ale ještě musel 56krát projet pod reklamou Heinekenu "Nikdy nepij, když řídíš".