Robert Kubica poskytl první rozhovor po své nehodě

Pilot týmu Renault Robert Kubica poprvé veřejně promluvil po své únorové nehodě v rallye, kvůli které nemohl nastoupit do letošní sezóny.
Robert Kubica poskytl první rozhovor po své nehodě

"Zdravím všechny, tady mě máte. Omlouvám se za zpoždění, ale chtěl jsem počkat na chvíli, kdy se budu konečně moci s vámi podělit o pozitivní zprávy. Nejdříve bych chtěl velmi poděkovat svým fanouškům, jejichž podpora byla od mé únorové nehody v Itálii neuvěřitelná. Jsem doslova zaplaven dopisy, různými dárky a předměty. A zdá se, že jich přichází pořád stejně hodně. Také chci poděkovat všem lidem ze světa formule 1, kteří mi různými způsoby vyjádřili podporu v těžké situaci, ve které se nacházím."

Roberte, je to něco přes deset týdnů od vaší nehody, jak se cítíte?
Robert Kubica: "Začínám se teď cítit mnohem lépe. Moje rekonvalescence postupuje dobře. Moje síla a váha každým dnem rostou, takže nemocnici Santa Corona opustím velmi brzy."

Když přesně opustíte nemocnici?
RK: "Přesné datum zatím neznám, ale doufám, že to bude v průběhu následujících deseti dnů."

Co se týče zranění vaší ruky, jak jste na tom s pohyblivostí?
RK: "Pohyblivost mé ruky je omezená, ale to je v takové situaci celkem normální, protože dotčené svaly ruky jsou stále velmi slabé kvůli dlouhému období nehybnosti. Každým dnem se to určitě zlepšuje."

Můžete nám něco říct o své rehabilitaci?
RK: "Jakmile odejdu z nemocnice, zamířím domů do Monaka na krátký odpočinek. Pak se přesunu k doktoru Ceccarellimu do Itálie, kde začnu intenzivní rehabilitační program a úvodní lehký tréninkový program. Tyto dva programy se budou postupně překrývat, v závislosti na rychlosti mé rekonvalescence."

Reakce fanoušků byly úžasné, jak vám jejich podpora pomohla při uzdravování?
RK: "Musím přiznat, že byla opravdu úžasná, ano, hodně mi pomohla. Skutečně jsem si neuvědomoval, že mě podporuje tolik fanoušků. Byl jsem velmi polichocen a slibuji jim, že až se vrátím, budu odvádět absolutní maximum."

Jste po celou dobu v pravidelném kontaktu s týmem?
RK: "Ano, samozřejmě. Hlavně od začátku sezóny. Jsem ve spojení se svými inženýry a říkají mi, co se děje v průběhu závodních víkendů. Posílají mi zprávy ze závodů, abych se udržel v obraze a měl všechny informace, jako kdybych byl na okruhu. Eric Boullier (šéf týmu) je také se mnou v neustálém kontaktu, informuje se o mém zdravotním stavu."

Sledoval jste všechny letošní závody? A jak hodnotíte dosavadní výkony týmu Lotus Renault GP?
RK: "Ano, sledoval jsem je, a není pochyb, že začátek sezóny měl tým dobrý. Potenciál vozu, který jsem zaznamenal už v únorovém testu ve Valencii, se zdá být potvrzen. Jako obvykle je důležité, aby vývoj v Enstonu produkoval pravidelná vylepšení, abychom udrželi tuto úroveň výkonnosti. Naši lidé odvedli s tímto vozem skvělou práci a jsem si jistý, že se budou dál zlepšovat."

A nakonec, co byste chtěl vzkázat svým fanouškům ve formuli 1?
RK: "No, prostě si dál užívejte podívanou ve formuli 1, i když tam v tuto chvíli nejsem. Co se mě týče, pokusím se využít tuto těžkou zkušenost k tomu, abych se vrátil co nejsilnější."

Další článek: Majitel Virginu si svoji směnu jako letuška odpracuje v květnu