Robert Kubica je po vážné havárii v nemocnici

Pilot formule 1 týmu Lotus Renault GP je po vážné havárii v nemocnici. Dnes to oznámil tým v tiskovém prohlášení, aniž by prozradil konkrétní detaily o rozsahu poranění.
Robert Kubica je po vážné havárii v nemocnici

Robert Kubica havaroval během úvodní etapy rallye Ronde di Andora se svou Škodou Fabia. Po nárazu do zdi kostela byl vrtulníkem převezen do nemocnice Pietra Ligure, kde je v současné chvíli ošetřován. Podle informací týmu je Kubica po celou dobu při vědomí.

Rozsah zranění je podle prvotních informací natolik vážný, že je celkem jistá Kubicova absence při dalších testech formule 1 a dost možná i začátek sezony. Jeho navigátor Jakub Gerber vyvázl naštěstí bez zranění, jak potvrdil sám na své facebook stránce.

Podle italského listu La Stampa má Kubica "mnohačetné zlomeniny", není ale v ohrožení života. Polský web f1.pl cituje Kubicova otce Artura, že synova zranění vypadají "ošklivě", naštěstí jej ale neohrožují na životě. Neoficiální informace zmiňují zejména frakturu zápěstí.

Robert Kubica už má za sebou vážnou havárii. V roce 2003 mu musela být dávána dohromady ruka pomocí osmnácti titanových šroubů, tenkrát byl ale pouze pasažérem v civilním autě.

Záložními piloty Renaultu jsou Bruno Senna a Romain Grosjean. Šéf týmu Eric Boullier již naznačil, že s ohledem na zkušenosti by padla volba na Sennu. Mezi testovacími piloty je i Čech Jan Charouz vedle Ho-Pin Tunga a Fairuze Fauzyho.

Další oficiální informace jsou očekávány po 14. hodině odpolední.

Další článek: Sauber: Péreze bych nenazval platícím jezdcem

13:57 | Podle italských médií Ferrari novou podlahu do Španělska nepřiveze. V Portugalsku testovaná podlaha měla být jen testovací pro potvrzení dalšího směru vývoje.
4. května | V Monaku nakonec budou i fanoušci. Kapacita bude omezena na 40 %, nutný je PCR test.
4. května | Alfa Romeo nasadí Kubicu do pátečního tréninku + testů 18palcových pneumatik Pirelli po víkendu.
3. května | Ve Španělsku bude 1000 fanoušků. Půjde o vylosované členy místního klubu.

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 8. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00