Robert Kubica je po vážné havárii v nemocnici

Pilot formule 1 týmu Lotus Renault GP je po vážné havárii v nemocnici. Dnes to oznámil tým v tiskovém prohlášení, aniž by prozradil konkrétní detaily o rozsahu poranění.
Robert Kubica je po vážné havárii v nemocnici

Robert Kubica havaroval během úvodní etapy rallye Ronde di Andora se svou Škodou Fabia. Po nárazu do zdi kostela byl vrtulníkem převezen do nemocnice Pietra Ligure, kde je v současné chvíli ošetřován. Podle informací týmu je Kubica po celou dobu při vědomí.

Rozsah zranění je podle prvotních informací natolik vážný, že je celkem jistá Kubicova absence při dalších testech formule 1 a dost možná i začátek sezony. Jeho navigátor Jakub Gerber vyvázl naštěstí bez zranění, jak potvrdil sám na své facebook stránce.

Podle italského listu La Stampa má Kubica "mnohačetné zlomeniny", není ale v ohrožení života. Polský web f1.pl cituje Kubicova otce Artura, že synova zranění vypadají "ošklivě", naštěstí jej ale neohrožují na životě. Neoficiální informace zmiňují zejména frakturu zápěstí.

Robert Kubica už má za sebou vážnou havárii. V roce 2003 mu musela být dávána dohromady ruka pomocí osmnácti titanových šroubů, tenkrát byl ale pouze pasažérem v civilním autě.

Záložními piloty Renaultu jsou Bruno Senna a Romain Grosjean. Šéf týmu Eric Boullier již naznačil, že s ohledem na zkušenosti by padla volba na Sennu. Mezi testovacími piloty je i Čech Jan Charouz vedle Ho-Pin Tunga a Fairuze Fauzyho.

Další oficiální informace jsou očekávány po 14. hodině odpolední.

Diskuze (478) Další článek: Sauber: Péreze bych nenazval platícím jezdcem
8:55 | Pascal Wehrlein bude jezdit ve formuli E, takže do Toro Rosso zdá se nepůjde...
15. října | Latifi se sveze s vozem Force Indie v prvních trénincích v Austinu, Mexiku a Brazílii.
15. října | Heineken se stane partnerem formule E
14. října | Závod WEC ve Fudži vyhrála Toyota 7 před Toyotou 8 (Alonso). Bylo to první vítězství tohoto vozu v letošní sezóně.

GP USA 2018

Pátek 19. října 2018
1. trénink 17.00–18.30
2. trénink 21.00–22.30
Sobota 20. října 2018
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 21. října 2018
Závod 20.10