Robert Kubica je po vážné havárii v nemocnici

Pilot formule 1 týmu Lotus Renault GP je po vážné havárii v nemocnici. Dnes to oznámil tým v tiskovém prohlášení, aniž by prozradil konkrétní detaily o rozsahu poranění.
Robert Kubica je po vážné havárii v nemocnici

Robert Kubica havaroval během úvodní etapy rallye Ronde di Andora se svou Škodou Fabia. Po nárazu do zdi kostela byl vrtulníkem převezen do nemocnice Pietra Ligure, kde je v současné chvíli ošetřován. Podle informací týmu je Kubica po celou dobu při vědomí.

Rozsah zranění je podle prvotních informací natolik vážný, že je celkem jistá Kubicova absence při dalších testech formule 1 a dost možná i začátek sezony. Jeho navigátor Jakub Gerber vyvázl naštěstí bez zranění, jak potvrdil sám na své facebook stránce.

Podle italského listu La Stampa má Kubica "mnohačetné zlomeniny", není ale v ohrožení života. Polský web f1.pl cituje Kubicova otce Artura, že synova zranění vypadají "ošklivě", naštěstí jej ale neohrožují na životě. Neoficiální informace zmiňují zejména frakturu zápěstí.

Robert Kubica už má za sebou vážnou havárii. V roce 2003 mu musela být dávána dohromady ruka pomocí osmnácti titanových šroubů, tenkrát byl ale pouze pasažérem v civilním autě.

Záložními piloty Renaultu jsou Bruno Senna a Romain Grosjean. Šéf týmu Eric Boullier již naznačil, že s ohledem na zkušenosti by padla volba na Sennu. Mezi testovacími piloty je i Čech Jan Charouz vedle Ho-Pin Tunga a Fairuze Fauzyho.

Další oficiální informace jsou očekávány po 14. hodině odpolední.

Další článek: Sauber: Péreze bych nenazval platícím jezdcem

14:19 | W Series uveřejnila kalendář pro letošní rok. Opět v rámci doprovodného programu F1: Miami, Španělsko, Velká Británie, Francie, Maďarsko, Japonsko, USA, Mexiko.
10:34 | Už tento víkend se jede 60. ročník 24 hodin v Daytoně, ve startovní listině jsou i expiloti F1 Kevin Magnussen a Marcus Ericsson či úřadující šampion IndyCar Álex Palou! Foto: IMSA odkaz
17:52 | Robert Švarcman dnes ve Fioranu s vozem z roku 2018 odjel 44 kol nebo také 131 km. Zítra budou jezdit Sainz a Leclerc.
26. ledna | McLaren dnes v 19:00 nastartuje motor ve svém letošním voze.