Robert Kubica je po vážné havárii v nemocnici

Pilot formule 1 týmu Lotus Renault GP je po vážné havárii v nemocnici. Dnes to oznámil tým v tiskovém prohlášení, aniž by prozradil konkrétní detaily o rozsahu poranění.
Robert Kubica je po vážné havárii v nemocnici

Robert Kubica havaroval během úvodní etapy rallye Ronde di Andora se svou Škodou Fabia. Po nárazu do zdi kostela byl vrtulníkem převezen do nemocnice Pietra Ligure, kde je v současné chvíli ošetřován. Podle informací týmu je Kubica po celou dobu při vědomí.

Rozsah zranění je podle prvotních informací natolik vážný, že je celkem jistá Kubicova absence při dalších testech formule 1 a dost možná i začátek sezony. Jeho navigátor Jakub Gerber vyvázl naštěstí bez zranění, jak potvrdil sám na své facebook stránce.

Podle italského listu La Stampa má Kubica "mnohačetné zlomeniny", není ale v ohrožení života. Polský web f1.pl cituje Kubicova otce Artura, že synova zranění vypadají "ošklivě", naštěstí jej ale neohrožují na životě. Neoficiální informace zmiňují zejména frakturu zápěstí.

Robert Kubica už má za sebou vážnou havárii. V roce 2003 mu musela být dávána dohromady ruka pomocí osmnácti titanových šroubů, tenkrát byl ale pouze pasažérem v civilním autě.

Záložními piloty Renaultu jsou Bruno Senna a Romain Grosjean. Šéf týmu Eric Boullier již naznačil, že s ohledem na zkušenosti by padla volba na Sennu. Mezi testovacími piloty je i Čech Jan Charouz vedle Ho-Pin Tunga a Fairuze Fauzyho.

Další oficiální informace jsou očekávány po 14. hodině odpolední.

Diskuze (478) Další článek: Sauber: Péreze bych nenazval platícím jezdcem
12:51 | Antonio Fuoco ze stáje Charouz Racing System skončil v závodě F2 na 8. místě, což znamená pole position pro zítřejš… odkaz
11:26 | Dnes v Monaku závodí závodí junioři a Porsche. Z jednoho Porsche uniklo na vjezdu do boxů opravdu hodně velké množství oleje.
24. května | Pneumatiková mezera bude i na Hungaroringu. Pirelli tam nominuje střední, měkkou a ultraměkkou.
24. května | Podle jezdců Mercedesu vydrží hypedměkké pneumatiky v závodě maximálně 7 kol.
24. května | Žádný trest pro Maxe Verstappena za couvání z únikové zóny v první zatáčce.

GP Monaka 2018

Čtvrtek 24. května 2018
1. trénink Ricciardo (1:12.126)
2. trénink Ricciardo (1:11.841)
Sobota 26. května 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. května 2018
Závod 15.10