Robert Kubica bude v roce 2010 závodit pro tým Renault

Polský jezdec nahradí Fernanda Alonsa.

Tým Renault dnes oficiálně potvrdil, že pro něj bude od příští sezóny závodit Robert Kubica. Polský jezdec nahradí Fernanda Alonsa, který míří do Ferrari.

"Jsme nadšení, že jsme od příští sezóny získali Roberta pro tým Renault F1," uvedl šéf francouzské stáje Bob Bell. "Roberta sledujeme už od jeho GP debutu v roce 2006 jako jednoho z jezdců s největším přirozeným talentem ze své generace."

"Tyto slibné předpoklady naplňuje, takže je skvělé, že jsme si ho zajistili pro jeden z našich vozů v příští sezóně. Renault má do budoucna velké ambice a neděje a my se domníváme, že Robert dokáže hrát důležitou roli při jejich plnění."

Kubica debutoval ve formuli 1 uprostřed sezóny 2006 u týmu BMW Sauber. Během své dosavadní kariéry vyhrál jeden závod a jednu kvalifikaci, na stupních vítězů se umístil celkem osmkrát.

"Jsem velmi rád, že pro sezónu 2010 přestoupím k Renaultu. Cítím, že mám na tento tým mimořádné vazby, protože jsem v roce 2005 vyhrál Světovou sérii Renault. Díky tomu jsem dostal příležitost testovat s týmem v Barceloně, což vedlo k mému debutu ve formuli 1," uvedl Kubica.

"S Renaultem sdílím vítěznou mentalitu a vyhovují mi jeho přátelské a otevřené postoje. Jsem velmi motivovaný a optimista, že společně dokážeme být příští rok na čele startovního pole a snad budeme bojovat i o titul."

Robert Kubica měl původně smlouvu na příští sezónu s týmem BMW Sauber, ale poté, co mnichovská automobilka oznámila odchod z formule 1, byl nucen si hledat místo jinde. Osud týmu, jehož novým majitelem je společnost Qadbak, je stále nejistý, protože zatím nemá místo na startovním roštu 2010.

Kdo bude týmovým kolegou Roberta Kubici u Renaultu, tým zatím neprozradil. Francouzská média ovšem spekulují o tom, že Romain Grosjean nepřesvědčil a jeho místo bývá spojované se jmény jako je Nick Heidfeld, Adrian Sutil či Timo Glock. Vyloučit nelze ani návrat Heikkiho Kovalainena.

Více o přestupech jezdců mezi týmy se dozvíte v aktuálním čísle F1Magu.

Další článek: FIA schválila okruh Yas Marina pro pořádání Grand Prix

27. února | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.