Rob Smedley se možná stáhne z formule 1

Rob Smedley se možná alespoň částečně a na nějaký čas stáhne z formule 1.
Rob Smedley se možná stáhne z formule 1

Rob Smedley se asi nejvíce zapsal do povědomí fanoušků jako závodní inženýr Massy a to zejména v Grand Prix Německa 2010, kde pronesl slavnou větu „Fernando je rychlejší než ty“. Po odchodu Massy z Ferrari přešel také k Williamsu. Příští rok ho možná v paddocku neuvidíme.

Smedley naznačil, že by si mohl dát přestávku. „Z profesního hlediska je jezdit na závody správná věc, ale z osobního hlediska mi opravdu chybí má rodina,“ řekl Smedley.

Smedley je výkonostní ředitel týmu a výkony Williamsu byly letos ve srovnání s předešlými léty horší. Tým skončil až za Force Indií. Claire Williamsová a Rob Smedley se prý v nejbližší době sejdou a budou diskutovat o jeho zapojení v roce 2017.

„On se musí sám rozhodnout, kde budou jeho technické kapacity nejužitečnější,“ uvedla Williamsová. „Někdo jako Rob chce dosahovat pokroku, což není vždy spojené jen s prací na trati. Takže uvidíme.“

„Rob odvedl skvělou práci. Je důležitou součástí týmu a to nejen jako nadaný inženýr, ale také jako velmi vášnivý člověk. A to je to, co tým potřebuje.“  

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Diskuze (1) Další článek: Vettelovo pódium je pro Ferrari povzbuzením, řekl Arrivabene
11:20 | Hankook potvrdil, že se účastní výběrového řízení FIA na dodávání pneumatik pro F1.
17:54 | Leclerc odjel na okruhu Paula Ricarda s aktuálním vozem Ferrari v rámci testů pro Pirelli 120 kol. Testoval i Bottas s Mercedesem (102 kol).
20. září | Buemi se do F1 nevrátí, zůstává ve formuli E a bude jezdit za Nissan.
19. září | Force India nasadí v Rusku do prvního tréninku Latifiho.