Rob Smedley odchází z Williamsu

Rob Smedley na konci sezóny opustí Williams. Do týmu z Grove přišel v roce 2014 z Ferrari, kde si ho určitě pamatujete jako závodního inženýra Felipeho Massy.
Rob Smedley odchází z Williamsu

Williams letos zažívá jednu ze svých nejhorších sezón. Odchází mu navíc sponzoři ale také klíčoví inženýři. Už dříve skončili Dirk de Beer (šéf aerodynamiky) a Ed Wood (hlavní designer). Nyní potvrdil odchod také Smedley, který se staral o výkonnostní inženýrství.

Ve formuli 1 působil Smedley 17 let. Začínal u týmu Jordan, poté přešel v roce 2004 do Ferrari.

„Bylo pro nás potěšením mít Roba poslední čtyři roky v našem týmu a bude nám chybět v profesionální i osobní rovině,“ uvedla Claire Williamsová. 

Příkaz „Fernando je rychlejší než ty“ byl zlom, říká Smedley

Příkaz „Fernando je rychlejší než ty“ byl zlom, říká Smedley

Podle Williamsové si chce po Smedley po mnoha letech ve F1 odpočinout a věnovat se rodině.

Ani sám Smedley neřekl, co bude v budoucnu dělat. „Těším se na to, že strávím více času s rodinou. Teprve poté se rozhodnu o budoucích příležitostech.“

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Další článek: De Silvestrová: Jezdecký program by byl pro ženy lepší než série W

14:49 | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.
13:42 | Stále se řeší situace okolo Turecka, ve kterém se sice epidemická situace zlepšuje, ale platí přísné cestovní restrikce po návratu do Velké Británie. Ve hře je prohození závodu s Baku.
8. května | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.
8. května | Poslední Nikita Mazepin dostal penalizaci 3 míst za zdržení Norrise v první části kvalifikace.