Rob Smedley odchází z Williamsu

Rob Smedley na konci sezóny opustí Williams. Do týmu z Grove přišel v roce 2014 z Ferrari, kde si ho určitě pamatujete jako závodního inženýra Felipeho Massy.
Rob Smedley odchází z Williamsu

Williams letos zažívá jednu ze svých nejhorších sezón. Odchází mu navíc sponzoři ale také klíčoví inženýři. Už dříve skončili Dirk de Beer (šéf aerodynamiky) a Ed Wood (hlavní designer). Nyní potvrdil odchod také Smedley, který se staral o výkonnostní inženýrství.

Ve formuli 1 působil Smedley 17 let. Začínal u týmu Jordan, poté přešel v roce 2004 do Ferrari.

„Bylo pro nás potěšením mít Roba poslední čtyři roky v našem týmu a bude nám chybět v profesionální i osobní rovině,“ uvedla Claire Williamsová. 

Příkaz „Fernando je rychlejší než ty“ byl zlom, říká Smedley

Příkaz „Fernando je rychlejší než ty“ byl zlom, říká Smedley

Podle Williamsové si chce po Smedley po mnoha letech ve F1 odpočinout a věnovat se rodině.

Ani sám Smedley neřekl, co bude v budoucnu dělat. „Těším se na to, že strávím více času s rodinou. Teprve poté se rozhodnu o budoucích příležitostech.“

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Další článek: De Silvestrová: Jezdecký program by byl pro ženy lepší než série W

17:50 | Ross Brawn také potvrdil, že po Monze jsou zatím více méně jisté jen závody v Bahrajnu a Abú Dhabí na konci roku.
17:49 | Podle odkaz FIA připouští, že není nutné splnit podmínku závodů alespoň na třech kontinentech, aby mohl být udělen titul (je to podmínka, aby byla F1 WORLD championship. Teoreticky tak může o titulu rozhodnout osm naplánovaných závodů.
15:39 | Mercedes chystá na příští týden v Silverstonu test. V úterý usedne do vozu W09 z roku 2008 Valtteri Bottas, o den později Lewis Hamilton.
3. června | Fanoušci se na závody vrátí až na podzim a to ještě v omezeném počtu. Uvedl to Chase Carey.