Rivalové by měli táhnout za jeden provaz, myslí si Wolff

Šéf stáje Mercedes Toto Wolff si myslí, že by nejsilnější týmy ve formuli 1 měly společně táhnout za jeden provaz pro dobro tohoto sportu.
Rivalové by měli táhnout za jeden provaz, myslí si Wolff

Dva nejsilnější týmy v současné F1 Ferrari a Mercedes spolu v této sezóně tvrdě bojují o zisk světových titulů v hodnocení jezdců i konstruktérů. Vzájemné napětí mezi dvěma továrními stájemi eskalovalo s „olejovou kauzou“ před italskou grand prix.

Pro stáje formule 1 bylo vždy typické soustředění se především na vlastní vývoj a vlastní výsledky. Příkladů spolupráce napříč týmy bychom mnoho nenašli. Tento individualistický přístup se však nelíbí Toto Wolffovi, podle kterého by měly týmy více spolupracovat pro lepší budoucnost a dobro „královny motorsportu.“

„Nechci, aby byl tento sport zničen jen kvůli nedostatku respektu mezi osobnostmi jednotlivých týmů v zákulisí. Líbí se mi přístup z rugby. Na hřišti si tam hráči nedarují ani centimetr a pro vítězství udělají vše. Po zápase jsou ale schopni jít se soupeřem na pivo,“ řekl pro crash.net Wolff.

Toto Wolff rovněž upozornil, že zástupci jednotlivých týmů by neměli myslet jen na F1 jako takovou, ale měli by věci brát v širším kontextu. Závodění a soupeření ve formuli 1 by mělo být bráno jako pomyslná špička ledovce.

„Nejen v historii formule 1 ale i v současném paddocku naleznete osoby, které jsou jen velmi úzce zaměřeny na závodění v této kategorii, jako by ani nic jiného vedle toho neexistovalo. Pravdou ale je, že společně sdílíme mnoho různých zájmů, které přímo nesouvisí s tvrdým bojem na trati.“

„U nových akcionářů je formule 1 klíčovým bodem. Všichni chceme to nejlepší pro náš sport, a proto musíme být schopni sednout si k jednomu stolu a diskutovat. Každý, ať už je z Mercedesu, Ferrari či Sauberu, musí mít příležitost vystoupit a říct, co je pro jeho tým v tuto chvíli důležité.“

„Takovéto diskuze nyní vedeme pravidelně a je to to nejlepší pro náš sport a jeho budoucnost.“ 

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Sledujte F1Sport.cz na Facebooku Další článek
13:13 | Jezdci si budou muset od příštího roku dát pozor na správné postavení na roštu. Jinak to bude považováno za ulitý start.
21. září | Brown uvedl, že s Ferrari o dodávání motorů McLaren nejednal. Jsou to konkurenti v oblasti silničních aut. (via Motorsport Total)
20. září | Juan Pablo Montoya dnes slaví 42. narozeniny.
18. září | Start GP Singapuru kamerami FOM: odkaz
18. září | Jack Aitken z GP3 bude tento týden v Jerezu testovat Renault z roku 2012 (respektive Lotus)

Nejčtenější články

V Singapuru vyhrál Hamilton, jezdci Ferrari spolu kolidovali na startu

V Singapuru vyhrál Hamilton, jezdci …

Lewis Hamilton si připsal sedmé letošní vítězství ve formuli 1, když zvítězil ve Velké ceně Singapuru. Stupně vítězů doplnil Daniel Ricciardo z Red Bullu a druhý pilot Mercedesu Valtteri Bottas. Závod poznamenala kolize pilotů Ferrari a Maxe Verstappena na startu.

17.  9.  2017 | | 1152 N/A
Ferrari v singapurské záři vstalo z popela: Vettel má pole position!

Ferrari v singapurské záři vstalo z …

Sebastian Vettel bude v Singapuru usilovat o návrat do čela šampionátu po startu z prvního místa. V první řadě vedle něj bude stát Max Verstappen. Hamilton skončil až pátý.

16.  9.  2017 | | 397 N/A
Nevím, co se stalo, říká Vettel o nehodě na startu

Nevím, co se stalo, říká Vettel o ne…

Pro oba piloty Ferrari skončila Velká cena Singapuru už v prvním kole.

17.  9.  2017 | | 118 N/A
Horner poslal kvůli kolizi v Singapuru lidi z Ferrari k lékaři

Horner poslal kvůli kolizi v Singapu…

Oční lékaři v Modeně se mohou těšit na návštěvu z Maranella... pokud tedy u Ferrari vyslyší rady Christiana Hornera.

18.  9.  2017 | | 102 N/A
Verstappen: Vettel zaplatil za to, že na startu riskoval

Verstappen: Vettel zaplatil za to, ž…

Max Verstappen, který se stal jednou z obětí kolize po startu Velké ceny Singapuru, řekl, že Sebastian Vettel zaplatil velkou cenu za to, že riskoval na startu závodu.

17.  9.  2017 | | 78 N/A