Rivalové by měli táhnout za jeden provaz, myslí si Wolff

Šéf stáje Mercedes Toto Wolff si myslí, že by nejsilnější týmy ve formuli 1 měly společně táhnout za jeden provaz pro dobro tohoto sportu.
Rivalové by měli táhnout za jeden provaz, myslí si Wolff

Dva nejsilnější týmy v současné F1 Ferrari a Mercedes spolu v této sezóně tvrdě bojují o zisk světových titulů v hodnocení jezdců i konstruktérů. Vzájemné napětí mezi dvěma továrními stájemi eskalovalo s „olejovou kauzou“ před italskou grand prix.

Pro stáje formule 1 bylo vždy typické soustředění se především na vlastní vývoj a vlastní výsledky. Příkladů spolupráce napříč týmy bychom mnoho nenašli. Tento individualistický přístup se však nelíbí Toto Wolffovi, podle kterého by měly týmy více spolupracovat pro lepší budoucnost a dobro „královny motorsportu.“

„Nechci, aby byl tento sport zničen jen kvůli nedostatku respektu mezi osobnostmi jednotlivých týmů v zákulisí. Líbí se mi přístup z rugby. Na hřišti si tam hráči nedarují ani centimetr a pro vítězství udělají vše. Po zápase jsou ale schopni jít se soupeřem na pivo,“ řekl pro crash.net Wolff.

Toto Wolff rovněž upozornil, že zástupci jednotlivých týmů by neměli myslet jen na F1 jako takovou, ale měli by věci brát v širším kontextu. Závodění a soupeření ve formuli 1 by mělo být bráno jako pomyslná špička ledovce.

„Nejen v historii formule 1 ale i v současném paddocku naleznete osoby, které jsou jen velmi úzce zaměřeny na závodění v této kategorii, jako by ani nic jiného vedle toho neexistovalo. Pravdou ale je, že společně sdílíme mnoho různých zájmů, které přímo nesouvisí s tvrdým bojem na trati.“

„U nových akcionářů je formule 1 klíčovým bodem. Všichni chceme to nejlepší pro náš sport, a proto musíme být schopni sednout si k jednomu stolu a diskutovat. Každý, ať už je z Mercedesu, Ferrari či Sauberu, musí mít příležitost vystoupit a říct, co je pro jeho tým v tuto chvíli důležité.“

„Takovéto diskuze nyní vedeme pravidelně a je to to nejlepší pro náš sport a jeho budoucnost.“ 

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Diskuze (29) Další článek: Rivalita mezi týmovými kolegy: Vždy se můžete vrátit zpět, říká Vettel
8:55 | Dnes slaví narozeniny: Jean-Éric Vergne (28) Giedo van der Garde (33) Felipe Massa (37)
20. dubna | Kvjat odjel 118 kol ve Fioranu v rámci testů pro Pirelli. Giovinazzi včera 124 kol. Testovalo se na mokré trati.
20. dubna | Kvjat ve Fioranu jezdí s Ferrari. Testuje pro Pirelli.
20. dubna | Williams Grand Prix Holdings klesly celkové tržby ze 167,4 mil. na 166,2 milionů a zisk z 15,5 na 10,8 milionů liber.
20. dubna | Tým Williams vloni vydělal 125,6 milionů liber (předloni to bylo 116,7 milionů). Za nárůstem jsou zřejmě peníze od… odkaz

GP Ázerbájdžánu 2018

Pátek 27. dubna 2018
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 28. dubna 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. dubna 2018
Závod 14.10