Rivalitu svých jezdců bude Mercedes těžko kočírovat, myslí si Horner

Podle šéfa týmu Red Bull Christiana Hornera bude pro Mercedes obtížné zajistit, aby se jeho piloti v závodech zaměřovali na dosažení zájmů týmu než na jejich vzájemný souboj o titul.
Rivalitu svých jezdců bude Mercedes těžko kočírovat, myslí si Horner

Mercedes letošní sezóně formule 1 zatím dominuje, když v posledních pěti závodech obsadili jeho piloti v cíli vždy první dvě pozice. Mezi Lewisem Hamiltonem a Nicem Rosbergem se však již od úvodních velkých cen začíná projevovat vzájemná rivalita, která by nakonec mohla být pro vedení Mercedesu velkou výzvou.

Sám Horner takovou situaci zažil v posledních letech, kdy se do sporu dostávali Sebastian Vettel a Mark Webber.

Wolff: válku typu Senna x Prost nepřipustíme

Wolff: válku typu Senna x Prost nepřipustíme

„Už je to taková povaha sportu, že když máme konkurenceschopné sportovce, kteří soupeří proti sobě, tak slovo týmový kolega je někdy trochu mylné,” řekl Horner.

„Jako sportovec proto chcete nevyhnutelně jet naplno. V tu chvíli však dochází ke konfliktům mezi jezdci o tom, co je správné pro tým a co pro ně samotné.

Je jasné, že to působí potíže uvnitř týmů, záleží ale na tom, jak se s tím vypořádají. Je to součástí sportu a mně se ulevilo, že se to pro změnu neděje u nás.”

Diskuze (13) Další článek: Haas do formule 1 vstoupí možná až v roce 2016
16:15 | Lewis Hamilton musel korigovat svá slova o Indii... odkaz
15. listopadu | Rob Smedley by se po odchodu z Williamsu mohl vrátit zpět do Ferrari.
14. listopadu | Fernando Alonso bude mít tým v sérii Formula Renault Eurocup
14. listopadu | Bývalý šéf Porsche ve WEC Andreas Seidl by mohl zamířit do F1 do vedení některého z týmů. Není ale jasné, kterého...