Rivalitu svých jezdců bude Mercedes těžko kočírovat, myslí si Horner

Podle šéfa týmu Red Bull Christiana Hornera bude pro Mercedes obtížné zajistit, aby se jeho piloti v závodech zaměřovali na dosažení zájmů týmu než na jejich vzájemný souboj o titul.
Rivalitu svých jezdců bude Mercedes těžko kočírovat, myslí si Horner

Mercedes letošní sezóně formule 1 zatím dominuje, když v posledních pěti závodech obsadili jeho piloti v cíli vždy první dvě pozice. Mezi Lewisem Hamiltonem a Nicem Rosbergem se však již od úvodních velkých cen začíná projevovat vzájemná rivalita, která by nakonec mohla být pro vedení Mercedesu velkou výzvou.

Sám Horner takovou situaci zažil v posledních letech, kdy se do sporu dostávali Sebastian Vettel a Mark Webber.

Wolff: válku typu Senna x Prost nepřipustíme

Wolff: válku typu Senna x Prost nepřipustíme

„Už je to taková povaha sportu, že když máme konkurenceschopné sportovce, kteří soupeří proti sobě, tak slovo týmový kolega je někdy trochu mylné,” řekl Horner.

„Jako sportovec proto chcete nevyhnutelně jet naplno. V tu chvíli však dochází ke konfliktům mezi jezdci o tom, co je správné pro tým a co pro ně samotné.

Je jasné, že to působí potíže uvnitř týmů, záleží ale na tom, jak se s tím vypořádají. Je to součástí sportu a mně se ulevilo, že se to pro změnu neděje u nás.”

Diskuze (13) Další článek: Haas do formule 1 vstoupí možná až v roce 2016
10:56 | 91. narozeniny dnes slaví Bernie Ecclestone.
10:26 | Ve věku 94 let zemřel včera Milton Guirado Theodoro da Silva, otec Ayrtona Senny. Da Silva je jedno z nejběžnějších příjmení v Brazílii. Ayrton si ho proto změnil na výrazně méně běžné Senna po své matce.
26. října | Jack Aitken pojede ve voze Williamsu v prvním tréninku v Abú Dhabí.
25. října | Nejen, že Pérezovi po celý závod nefungovalo pití, ale ještě musel 56krát projet pod reklamou Heinekenu "Nikdy nepij, když řídíš".