Riskoval můj život, naštvaný Ocon se opřel do týmového kolegy

Esteban Ocon z týmu Force India byl velmi naštvaný na svého týmového kolegu Sergia Péreze za vzájemnou kolizi, ke které došlo během Velké ceny Belgie.
Riskoval můj život, naštvaný Ocon se opřel do týmového kolegy

Oba piloti se přitom v závodě potkali dvakrát. A pokaždé ve stejném místě, v nájezdu do zatáčky Eau Rouge. Nejprve došlo mezi oběma vozy ke kontaktu v prvním kole, podruhé pak v 29. kole.

Při druhém kontaktu, kdy Pérez sevřel Ocona mezi svůj vůz a boxovou zeď, si přitom oba piloti poškodili své vozy - Ocon si poškodil přední křídlo a Pérez dostal defekt pravé zadní pneumatiky. Kvůli úlomkům následně vyjel na trať safety car.

Piloti Force India už spolu nebudou moci volně bojovat

Piloti Force India už spolu nebudou moci volně bojovat

„Akceptuji ten první kontakt, byli jsme tři vedle sebe a možná mě neviděl, ačkoliv si myslím, že ano, ale ten druhý už byl za hranou. Riskovat naše životy pro nic. Riskoval můj život, 300 km/h v nájezdu do Eau Rouge.“

Ředitelství závodu incident mezi oběma piloty prošetřilo, rozhodlo se však neudělit za něj žádný trest. Ocon nakonec v závodě obsadil deváté místo a Pérez dvě kola před cílem odstoupil.

„Přišli jsme o spoustu bodů, měl by to být profesionální pilot, dnes to ale neukázal. S jinými týmovými kolegy to nikdy neudělal, nevím proč to dělá se mnou. Budu s ním mluvit jako chlap s chlapem, a řeknu mu pravdu. Bude mít dítě, nevím, jestli chce zemřít nebo co... je to směšné.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Ferrari mělo podle vítězného Hamiltona v Belgii lepší rychlost