Rio de Janeiro chce "ukrást" Grand Prix Sao Paulu

Trvalým domovem formule 1 by nemuselo být v Brazílii Sao Paulo, snahu o pořádání závodu deklarovalo také Rio de Janeiro.
Rio de Janeiro chce "ukrást" Grand Prix Sao Paulu

V Riu závodila formule 1 na okruhu Jacarepagua v roce 1978 a poté v letech 1981 až 1989. Předtím a potom jezdila v Interlagosu u Sao Paula.

Starosta Ria Eduardo Paes ale nyní vyhlásil boj o získání Grand Prix zpět. "Buď připraveno Sao Paulo, protože ti formuli 1 ukradnu," řekl na tiskové konferenci.

Paes přiznal, že v ideálním případě by Brazílie měla dva závody. Takovou výsadu ale nebude mít od příštího roku už nikdo, takže se to zdá jako málo pravděpodobné.

Paes chce začít jednání s Berniem Ecclestonem, a pokud bude chtít formuli 1 získat, jediná možnost tedy zřejmě bude její stěhování ze Sao Paula. Šéf formule 1 by této možnosti mohl být nakloněn, protože Interlagos je dlouhodobě zanedbávaný a výrazná modernizace okruhu je zatím v nedohlednu.

Sao Paulo má ale smlouvu na závod až do roku 2015. Stěhovat do Ria by se tak zřejmě nemohl dřív než v roce 2016, kdy bude město pořádat letní olympiádu.

Diskuze (24) Další článek: Letos je zastávek v boxech o pětinu méně než loni