Říkali, že to koronavir není, ale nakonec byl. Stroll měl pozitivní test

Lance Stroll vynechal Velkou cenu Eifelu, ve které ho nahradil Nico Hülkenberg. Podle týmu to nebyl koronavirus. Kanaďan teď ale přiznal, že měl pozitivní test.
Říkali, že to koronavir není, ale nakonec byl. Stroll měl pozitivní test

Strollovi podle týmu nebylo dobře už od Grand Prix Ruska. Na Nürburgrinu měl pak podle šéfa týmu „prosedět na toaletě“. Průjem je podle studií jedním z příznaků koronaviru, i když méně častý. 

Racing Point uváděl, že Stroll COVID-19 nemá, protože byl před víkendem několikrát testován. Nyní však Stroll odhalil, že měl pozitivní test.

Strollovi nebylo dobře už od Ruska. O jeho neúčasti se rozhodlo 30 minut před tréninkem

Strollovi nebylo dobře už od Ruska. O jeho neúčasti se rozhodlo 30 minut před tréninkem

„Test před víkendem proběhl v úterý,“ řekl Szafnauer na Nürburgringu. „Výsledky jsme dostali ve středu. Od té doby nebyl testován. Řídíme se protokolem FIA.“

Tým nyní může mít problém. Vypadá to, že Strolla, který měl příznaky, neotestoval přímo na místě. 

„Chci všem oznámit, že jsem byl po víkendu v GP Eifelu pozitivně testován na Covid-19,“ zveřejnil Stroll na sociálních médiích.

U krajana Stroll zastání nenašel. Villeneuve ho kritizuje za neúčast v GP Eifelu

U krajana Stroll zastání nenašel. Villeneuve ho kritizuje za neúčast v GP Eifelu

Stroll uvedl, že před závodním víkendem byl standardně testován a výsledky byly negativní.

„V sobotu ráno jsem se začal cítit špatně a probudil jsem se s podrážděným žaludkem. Dodržoval jsem protokol FIA a izoloval se ve svém obytném voze a znovu jsem nevstoupil do paddocku. Nebyl jsem v dobré kondici pro závod, a tak jsem v neděli ráno odletěl domů.“

Strollovi nebylo stále dobře, a tak se nechal v neděli testovat. Výsledek dostal o den později – byl pozitivní. Dalších 10 dnů proto zůstal v izolaci.

„V pondělí tento týden jsem byl znovu testován a moje výsledky byly negativní. Cítím se ve skvělé kondici a nemůžu se dočkat, až se vrátím k týmu a budu závodit v Portugalsku.“

Dva jezdci formule 1 byli zatím pozitivně testováni – kromě Strolla také jeho týmový kolega Sergio Pérez před závodem v Silverstonu.

Další článek: Video: Virtuální kolo na okruhu v Portimão od Williamsu

14:14 | Potvrzeno. Verstappen nasadil novou pohonnou jednotku. V neděli odstartuje z konce pole.
13:06 | F1 zvažuje, že se kvalifikace pojede v neděli. Zítra má hodně pršet. Jedna změna už přišla. Závod F3 se místo zítřejšího rána pojede dnes v v 16:25.
18:07 | Podle dřívějších spekulací ohledně kalendáře 2022 bychom v příštím roce už Imolu v kalendáři vidět neměli. Nicméně starosta tvrdí, že brzy potvrdí smlouvu do roku 2025. Podle italského formulapassion by se mělo jet v termínu GP Francie (že by konec Paul Ricardu?).
23. září | W Series mění plány. Místo finále v Mexiku budou dva závody v Austinu.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Bottas
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00