Říkali, že to koronavir není, ale nakonec byl. Stroll měl pozitivní test

Lance Stroll vynechal Velkou cenu Eifelu, ve které ho nahradil Nico Hülkenberg. Podle týmu to nebyl koronavirus. Kanaďan teď ale přiznal, že měl pozitivní test.
Říkali, že to koronavir není, ale nakonec byl. Stroll měl pozitivní test

Strollovi podle týmu nebylo dobře už od Grand Prix Ruska. Na Nürburgrinu měl pak podle šéfa týmu „prosedět na toaletě“. Průjem je podle studií jedním z příznaků koronaviru, i když méně častý. 

Racing Point uváděl, že Stroll COVID-19 nemá, protože byl před víkendem několikrát testován. Nyní však Stroll odhalil, že měl pozitivní test.

„Test před víkendem proběhl v úterý,“ řekl Szafnauer na Nürburgringu. „Výsledky jsme dostali ve středu. Od té doby nebyl testován. Řídíme se protokolem FIA.“

Tým nyní může mít problém. Vypadá to, že Strolla, který měl příznaky, neotestoval přímo na místě. 

„Chci všem oznámit, že jsem byl po víkendu v GP Eifelu pozitivně testován na Covid-19,“ zveřejnil Stroll na sociálních médiích.

Stroll uvedl, že před závodním víkendem byl standardně testován a výsledky byly negativní.

„V sobotu ráno jsem se začal cítit špatně a probudil jsem se s podrážděným žaludkem. Dodržoval jsem protokol FIA a izoloval se ve svém obytném voze a znovu jsem nevstoupil do paddocku. Nebyl jsem v dobré kondici pro závod, a tak jsem v neděli ráno odletěl domů.“

Strollovi nebylo stále dobře, a tak se nechal v neděli testovat. Výsledek dostal o den později – byl pozitivní. Dalších 10 dnů proto zůstal v izolaci.

„V pondělí tento týden jsem byl znovu testován a moje výsledky byly negativní. Cítím se ve skvělé kondici a nemůžu se dočkat, až se vrátím k týmu a budu závodit v Portugalsku.“

Dva jezdci formule 1 byli zatím pozitivně testováni – kromě Strolla také jeho týmový kolega Sergio Pérez před závodem v Silverstonu.

Další článek: Video: Virtuální kolo na okruhu v Portimão od Williamsu

Témata článku: , ,