Rijád během závodu formule E čelil raketovému útoku

Zatímco Sam Bird slavil na stupních vítězů první triumf v barvách Jaguaru, saúdská vzdušná obrana měla plné ruce práce s obranou hlavního města.
Foto: Formula E
Rijád během závodu formule E čelil raketovému útoku | Foto: Formula E

Bezprostředně po sobotním závodu se na twitteru začala objevovat neověřená videa zachycující aktivovaný systém saúdské vzdušné obrany, který reagoval na objekty narušující vzdušný prostor nad královstvím.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Systém Patriot (ilustrační foto). Foto: US Army, Public Domain 

Saúdskou Arábií vedená vojenská koalice, která je zapojena do občanské války v Jemenu, následně potvrdila, že monarchií využívané rakety Patriot nad Rijádem sestřelily balistické střely. Ty podle všeho na strategické cíle v Rijádu a jeho okolí z Jemenu vypálili Hútíové, povstalecká skupina ší'tských muslimů, kterou podle některých zdrojů podporuje Írán.

Sunnitská Saúdská Arábie se účastní vojenské intervence v Jemenu proti hútíjskému povstání. Z vrcholných představitelů saúdského království byl na závodech formule E přítomen korunní princ Muhammad bin Salmán.

Podle oficiálních saúdských zdrojů, které cituje agentura Reuters či televize Al Jazeera, nedošlo následkem útoku k žádným vážným škodám nebo ztrátám na lidských životech. Pouze jeden dům nedaleko Rijádu měl být poškozen padajícími troskami.

Hrozivá havárie a červená vlajka. Zkrácený druhý závod v Rijádu vyhrál Bird

Hrozivá havárie a červená vlajka. Zkrácený druhý závod v Rijádu vyhrál Bird

Rijád už v tomto roce kromě formule E hostil také rally Dakar. Saúdská Arábie se také připravuje na historicky první Grand Prix formule 1, která by se měla uskutečnit v Džiddě na pobřeží Rudého moře 5. prosince.

Další článek: Od HRT po McLaren. Podívejte se na průřez kariérou Daniela Ricciarda