Riciardo zatím smlouvu s Renaultem prodlužovat nechce

Současná smlouva vyprší Australanovi na konci příštího roku. Daniel Ricciardo potvrdil, že zatím s prodloužením smlouvy váhá.
Riciardo zatím smlouvu s Renaultem prodlužovat nechce

Daniel Ricciardo na konci loňského roku dobrovolně odešel z Red Bullu do Renaultu. Už tehdy se vědělo, že to nebude mít snadné. Obavy se potvrdily. Ricciardo bodoval ve třech z devíti dosavadních závodů. Prodlužovat smlouvu zatím nechce.

„Očekávám, že uvidím znamení. Rád bych, aby tým bojoval s McLarenem o čtvrté místo v konstruktérech,“ řekl Ricciardo pro Corriere della Sera.

„Nyní je odpověď ne, ale ne kvůli nedůvěře vůči Renaultu. Chci počkat na druhou část sezóny. Trpělivost je klíčové slovo v této fázi mé kariéry.“

Ricciardo upozornil, že není už nováček a chce vyhrát titul mistra světa. Svého rozhodnutí však nelituje.

„Tuto výzvu jsem přijal, protože jsem potřeboval něco čerstvého.Je to změna, která mi umožňuje zlepšit se jako jezdec a jako člověk. Nedělal jsem si žádné iluze. Nemusíte zkrátka vyhrát přes noc. Chtěl jsem se dostat z mé komfortní zóny, i když to znamenalo vzít určité riziko.“

Foto: Getty Images / Bryn Lennon

Další článek: Haas a Renault budou v Silverstonu experimentovat. Grosjean se vrací k balíčku z Austrálie

11:44 | Někteří jezdci (Vettel, Pérez, Hamilton, Stroll, Bottas) budou po dobu víkendu bydlet v obytném autě přímo na okruhu.
30. června | Ferrari potvrdilo, že první větší novinky přiveze až do Maďarska.
30. června | Sergej Sirotkin zůstává rezervním jezdcem Renaultu. Potvrdil to tým...
29. června | Alex Zanardi prodělal druhou neurochirurgickou operaci. Stále zůstává v umělém spánku a jeho stav je vážný.

GP Rakouska 2020

Pátek 3. července 2020
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 4. července 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 5. července 2020
Závod 15.10