Richards: Kvůli této krizi se obávám o budoucnost dvou týmů

Předseda Motorsport UK (Královského automobilového klubu a motorsportu) David Richards varoval před krizí související se současnou pandemií koronaviru, která by mohla ohrozit dva týmy ve formuli 1.
Richards: Kvůli této krizi se obávám o budoucnost dvou týmů

Globální pandemie koronaviru si vyžádala zrušení či odložení velkého množství sportovních událostí, například odložení letních olympijských her v Tokiu. Prvních osm závodů letošní sezóny odložila také formule 1 a další budou zřejmě následovat.

Současné přerušení konání formule 1 podle Richardse ohrožuje existenci dvou týmů.

„Bude hodně záležet na tom, jak se během tohoto formule 1 zachová. F1 si nemůže dovolit ztratit týmy z konce pole, protože by to pro ně byla katastrofa,“ řekl Richards pro tiskovou agenturu PA.

Koronavirus ušetří týmům hodně peněz, věří Franz Tost

Koronavirus ušetří týmům hodně peněz, věří Franz Tost

„Bernie (Ecclestone, bývalý šéf F1) se postaral o to, že bylo v těžkých časech postaráno o menší týmy. Doufám, že i Liberty v tom vidí smysl. Velké automobilky jako Mercedes a Renault budou v pohodě, když se ale podíváte například na Williams a Racing Point, nebude to pro ně snadné. V motorsportu budou firmy, které nebudou mít prostředky na to, aby se z tohoto období dostaly. Bude to skutečná výzva.“

Williams se s finančními a výkonnostními problémy potýká již několik let, Racing Point drží finančně nad vodou konsorcium investorů vedené miliardářem Lawrencem Strollem.

Richards kritizuje dlouhé rozhodování o GP Austrálie

Richards se vyjádřil také k Velké ceně Austrálie, která měla letošní sezónu formule 1 otevírat a která byla zrušena až pár hodin před začátkem prvního pátečního tréninku.

„Liberty o Austrálii rozhodlo velmi pozdě. Bylo to velmi těžké, ale vzhledem k množství lidí, kteří cestovali do Austrálie ze všech koutů Evropy, to bylo nevhodné. S rozhodnutím zrušit to mohli přijít týden předem,“ říká Richards.

„Nejvíce o tom mluvil Lewis Hamilton. Opravdu vyzrál a dospěl a představuje velmi pozitivní stránku F1. Nebojí se říct, co si myslí, a já mu za to tleskám.“

Foto: Getty Images / Rudy Carezzevoli

Další článek: Sezóna vrcholící v lednu a dvoudenní závodní víkendy. Týmy jsou otevřené všem možnostem