Ricciardův závod ovlivnilo poškozené přední křídlo, Verstappen znovu na pódiu

Max Verstappen z Red Bullu druhým místem v cíli Velké ceny Francie vylepšil své dosud nejlepší umístění v letošní sezóně formule 1. Jeho týmový kolega Daniel Ricciardo i vinou poškozeného předního křídla skončil pod stupni vítězů na čtvrté pozici.
Ricciardův závod ovlivnilo poškozené přední křídlo, Verstappen znovu na pódiu

Ricciardo jezdil před zastávkami v boxech na třetí pozici několik sekund za svým týmovým kolegou. Během zastávky v boxech však jeho tým zjistil, že jeho vozu chybí část předního křídla a Australan začal vinou ztráty přítlaku a nedotáčivosti vozu téměř okamžitě rychlostně ztrácet.

Ricciardo proto začal ztrácet na Verstappena a v závěru jej o umístění na stupních vítězů připravil Kimi Räikkönen z Ferrari, který se dostal před něj na třetí místo.

„Řekl bych, že je to zklamání. Ke konci prvního stintu jsme měli velmi dobrou rychlost, v té době jsme doháněli Maxe a vzdalovali se Kimimu. Pak jsme zajeli do boxů a kluci mi řekli, že levá část předního křídla byla poškozena a myslí si, že k tomu došlo dvě kola před zastávkou. Najednou jsem měl strašně nedotáčivý vůz, nevím, jestli to bylo selhání nebo jsme trefili nějaké úlomky a tím se to rozbilo,“ řekl Ricciardo.

„Když jsme vyjeli z boxů, tak jsme se na měkké sadě pneumatik trápili, a o pár kol později mi tým řekl, že praskla pravá část, takže to vypadá, že stejným způsobem praskly obě části. Zatím nevím, jestli šlo o selhání nebo úlomky. Ale došlo k tomu a byli jsme kvůli tomu pomalí. Měli jsme mnohem méně přítlaku a auto bylo nedotáčivé. Od momentu těsně před první zastávkou jsem měl poškozené auto.“

Verstappen vylepšil své letošní maximum

Kolize Sebastiana Vettela a Valtteriho Bottase v první zatáčce závodu využil k postupu na druhé místo Max Verstappen. Nizozemec se na druhé pozici za Lewisem Hamiltonem držel bez větších problémů po celý závod, a nakonec si dojel pro své nejlepší letošní umístění, když druhým místem navázal na třetí místa ze Španělska a Kanady.

„Dojet tady na Paul Ricard druhý je lepší, než jsme před začátkem víkendu čekali. Jakmile jsme se dostali do druhé zatáčky, tak se mi ulevilo, že jsem neměl žádný kontakt a bylo to celkem jasně dané. Od té chvíle to bylo jen o tom starat se o svůj závod, což bylo poměrně jednoduché,“ řekl Verstappen.

„Mohl jsem vidět, že si Lewis kontroloval rychlost, ale my, aniž bychom s vozem příliš tlačili, jsme nebyli příliš daleko. Myslím, že jsme měli dobrou strategii. Měkká sada pneumatik byla trochu robustnější a mohl jsem s ní najít dobrou rychlost, abych měl poslední kola trochu snazší. Po dvou závodech bez incidentů a dvou dobrých výsledcích v řadě je důležité využít této formy.“

Foto: Getty Images / Charles Coates

Diskuze (23) Další článek: GP Francie 2018 vyhrál Hamilton, Bottas a Vettel kolidovali
13:34 | Ferrari bude mít v Suzuce 10 sad superměkkých pneumatik. odkaz
24. září | Giovinazzi nahradí Ericssona. Zatím tedy jen pro FP1 v Soči.
21. září | Hankook potvrdil, že se účastní výběrového řízení FIA na dodávání pneumatik pro F1.

GP Ruska 2018

Pátek 28. září 2018
1. trénink 10.00–11.30
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 29. září 2018
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 30. září 2018
Závod 13.10