Ricciardovy dny u McLarenu jsou sečteny, domnívá se Villeneuve

Jacques Villeneuve si myslí, že Daniel Ricciardo u McLarenu brzy skončí.
Foto: Getty Images / Clive Mason
Ricciardovy dny u McLarenu jsou sečteny, domnívá se Villeneuve | Foto: Getty Images / Clive Mason

Ricciardovi se letos ve srovnání s Norrisem opět nedaří, což připustil i McLaren, podle kterého Ricciardo nenaplňuje očekávání – týmu a ani svoje. Zak Brown o víkendu prohlásil, že ve smlouvě s Ricciardem jsou klauzule, které umožňují její předčasné ukončení. Ricciardo by měl mít jinak smlouvu do konce příštího roku.

„Čas Daniela Ricciarda v McLarenu skončil. Generální ředitel Zak Brown již prohlásil, že ve smlouvě jsou klauzule, a to znamená, že rozhodnutí je téměř učiněno,“ napsal Villeneuve ve svém sloupku pro formule1.nl. 

„Je to způsob, jak vyvinout tlak na jezdce a připravit média. Nakonec je to drahý jezdec, který stojí tým spoustu peněz. Nepřináší žádné body a nemá rychlost, kterou tým potřebuje k rozvoji vozu. Takže je to stojí peníze. Bylo by levnější pokračovat v placení Ricciardova platu, nechat ho doma a posadit do auta jiného jezdce. Je to krutá realita, ale taková je formule 1.“

Ferrari by mělo být ve vedení šampionátu

Villeneuve ve svém sloupku rozebral i další témata – Ferrari a vítězství Sergia Péreze.

„Charles Leclerc byl stejně jako v Barceloně mnohem lepší než zbytek pole. Celý víkend byl uvolněný a měl vše pod kontrolou. To se zde dalo očekávat, protože jeho vůz je v pomalých zatáčkách rychlý. Ale v závodě jsem to těžko chápal. S Leclercem nechtěli riskovat. Jsme tady ve městě hazardu, kde jsou kasina a podobné věci. Nehrát v Monaku hazard a hrát na jistotu, to se zde nikdy nevyplácí. Sainz i Pérez se rozhodli správně.“

Analýza: Monacký pád Ferrari

Analýza: Monacký pád Ferrari

„Leclerc se trápí, protože dva závody po sobě byl jasně nejsilnější ze všech. Nedělá žádné chyby. V Barceloně jel dobře, pak měl mechanické problémy a tady jeho strategie nefungovala. Není ani na stupních vítězů a opět ztrácí body na Maxe. Ferrari ztratilo dynamiku. Mělo by vést šampionát a to i mezi konstruktéry.

Sergio Pérez prodloužil smlouvu s Red Bullem. Villeneuve napsal svá slova ještě před tímto oznámením a Mexičana chválí. Navíc si všímá jednoho aspektu v týmu.

„Pérez je uchazečem o titul. Celý rok byl rychlý, ale Max ho nezaskočil. Je to jediný týmový kolega, kterého Max úplně nezničil. Samozřejmě je to týmový hráč, ale je také zkušený a není příliš latinskoamerický v tom smyslu, že nereaguje přehnaně a není vznětlivý. Možná to bylo jinak, když přišel do formule 1, ale teď už ne. Zkušenosti mu pomáhají.“

Sergio Pérez prodloužil smlouvu s Red Bullem

Sergio Pérez prodloužil smlouvu s Red Bullem

„Přidal se k Maxovu týmu s vědomím, že Max je tam králem, ale stále se snaží, je stále rychlý, když musí, a právě vyhrál Monako. Je to nejdůležitější vítězství v kariéře a je kandidátem na titul mistra světa. Proč? V Red Bullu bojují s jiným týmem, a tak nebudou moci vždy vydávat týmové příkazy. To je možné, pokud jedete na prvním a druhém místě, ale ne například na prvním a třetím místě.“

„S Bottasem a Hamiltonem to bylo jiné, protože neměli žádnou konkurenci, což usnadnilo vydávání týmových příkazů.“

Další článek: Jos Verstappen kritizuje Red Bull. Maxovi v Monaku dost nepomohl a vůz také není ideální

18:42 | Zraněného Ralpha Boschunga nahradí v týmu Campos ve F2 tento víkend 31letý bývalý pilot F1 Roberto Merhi. V sérii jel naposledy v roce 2018.
18:36 | Vips podle Red Bullu stále zůstává mezi juniorskými jezdci týmu. Ukončení spolupráce se týkalo jen jeho role rezervního a testovacího jezdce.
10:51 | Leclerc a Binotto byli včera večer spatřeni při odchodu z restaurace v Monaku. Že by šéf přijel uklidnit Leclerca domů po dalším "selhání" týmu?
5. července | F1 chystá putovní výstavu. Podrobnosti chce uveřejnit na podzim.

GP Rakouska 2022

Pátek 8. července 2022
1. trénink 13.30–14.30
Kvalifikace 17.00–18.00
Sobota 9. července 2022
2. trénink 12.30–13.30
Sprint 16.30
Neděle 10. července 2022
Závod 15.00