Ricciardovi vyšla alternativní strategie, Vettel si stěžuje na Alonsa

Sebastian Vettel svedl velký souboj s Fernande m Alonem, Ricciardo vsadil na jinou strategii.
Ricciardovi vyšla alternativní strategie, Vettel si stěžuje na Alonsa

Daniel Ricciardo je spokojen s tím, že alternativní strategie Red Bullu vyšla a Australan se díky tomu mohl ve Velké ceně Velké Británie radovat z třetího místa. Australan startoval do závodu z osmé pozice na měkčí směsi pneumatik. Při přerušení závodu po havárii Kimiho Räikkönena v prvním kole však přezul na tvrdší sadu. Poté, co jej předjelo několik soupeřů, si nechal Australan na svůj vůz nasadit v 15. kole znovu měkčí sadu pneumatik, na které vydržel až do cíle.

„Rozhodli jsme se restartovat na tvrdší směsi,” řekl Ricciardo. „Nejdříve se to nezdálo jako nejlepší volba, jelikož jsme byli po restartu opravdu pomalí a Valtteri (Bottas) a Fernando (Alonso) se před nás rychle dostali. Když jsme přezuli na měkčí sadu, tak jsme po celý stint opravdu tlačili. Neměli jsme v úmyslu vydržet to celý stint, ale kola ubývala. 15, 20 kol a já si řekl, že bychom mohli zůstat venku, tak jsme také udělali a udrželi to do cíle. Bylo to skvělé. Je to rozhodně jedno z nejlepších pódií v letošním roce.”

Výkonnost Ricciardových pneumatik přitom ke konci závodu rapidně klesala a kdyby byl závod o kolo delší, už by Australan podle svých slov za svými zády Jensona Buttona neudržel. „Obzvlášť v posledních kolech mě stahoval opravdu hodně. Pak se to trochu ustálilo, ale čtyři kola před cílem už mé pneumatiky opravdu měly dost a on se blížil. Nakonec jsme to ale udrželi, kdyby bylo ale ještě jedno kolo, bylo by to těžké.”

Vettel si stěžuje na Alonsa

Jedním z nejhezčích momentů závodu byl souboj Ricciardova týmového kolega Sebastiana Vettela s Fernandem Alonsem z Ferrari. Podle čtyřnásobného mistra světa však Španěl několikrát už překročil svým počínáním hranici únosnosti.

„Dvakrát jsem si pomyslel, že už je to v nájezdu do šesté zatáčky příliš. Pokusil jsem se ho předjet vnějškem, nosem vozu jsem byl před ním a on se tomu musel přizpůsobit. Šel jsem na brzdy, abych zabránil kolizi. Fernando mi nenechal moc místa. Věděl jsem, že když jsem dostal zprávu, že bych měl dodržovat limity tratě, tak že si stěžoval on, jelikož to má ve zvyku, tak jsem se rozhodl dělat stejnou věc. Abych řekl pravdu, čekal jsem třetí místo, rychlost na to jsme měli. Rozhodli jsme se ale pro špatnou strategii.”

Diskuze (74) Další článek: Bottas opět na pódiu, Massa narazil do Räikkönena
20. dubna | Kvjat odjel 118 kol ve Fioranu v rámci testů pro Pirelli. Giovinazzi včera 124 kol. Testovalo se na mokré trati.
20. dubna | Kvjat ve Fioranu jezdí s Ferrari. Testuje pro Pirelli.
20. dubna | Williams Grand Prix Holdings klesly celkové tržby ze 167,4 mil. na 166,2 milionů a zisk z 15,5 na 10,8 milionů liber.
20. dubna | Tým Williams vloni vydělal 125,6 milionů liber (předloni to bylo 116,7 milionů). Za nárůstem jsou zřejmě peníze od… odkaz
20. dubna | Pro GP Francie nominovalo Pirelli ultraměkkou, superměkkou a měkkou směs.

GP Ázerbájdžánu 2018

Pátek 27. dubna 2018
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 28. dubna 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. dubna 2018
Závod 14.10