Ricciardovi se líbí dárek, který dostal Hamilton za vyrovnání rekordu počtu vítězství

Jedna z helem Michaela Schumachera, kterou dostal Lewis Hamilton za vyrovnání rekordu sedminásobného mistra světa v počtu vítězství ve formuli 1, je podle Daniela Ricciarda jeden z nejlepších dárků, které může jezdec dostat.

Hamilton si ve Velké ceně Eifelu na německém Nürburgringu připsal 91. vítězství v kariéře formule 1, čímž vyrovnal rekord Michaela Schumachera.

Během rozhovoru po závodě přišel za Hamiltonem Schumacherův syn Mick a předal mu helmu, kterou jeho otec používal ve své poslední sezóně ve F1 v roce 2012.

91 vítězství Schumachera a Hamiltona v číslech a zajímavostech

91 vítězství Schumachera a Hamiltona v číslech a zajímavostech

Ricciardo dosáhl na Nürburgringu prvních stupňů vítězů od svého příchodu do Renaultu a ocenil milník, kterého Hamilton dosáhl.

„Jeho kariéra v tomto sportu už trvá přes deset let a není snadné se neustále vracet a jet na čele neustále tak vyrovnaně. Myslím, že my tady (na pódiu) to chápeme,“ řekl Ricciardo o Hamiltonovi.

„Můžete mít balíček nebo auto, abyste toho dosáhli, ale zvládnout to každý víkend. Je lehčí to říct než dokázat. Rozhodně si zaslouží velké uznání. Také myslím, že dárek, který dostal - jednu z Michaelových helem - je jeden z nejlepších dárků, který jsem v tomto sportu viděl.“

Hamilton získal druhou Schumacherovu helmu

Hamilton neskrýval nadšení, když mu Mick Schumacher předal helmu svého otce. Doma si ji položí vedle další Schumacherovy helmy, kterou si s ním vyměnil za svou po posledním závodě sedminásobného mistra světa ve F1.

„Jedním z opravdu výjimečných momentů pro mě bylo Abú Dhabí v roce 2012. Šel jsem do hospitality Mercedesu, setkal se s Michaelem a vyměnili jsme si helmy. To byl moment, který nikdy nezapomenu. Stál jsem vedle někoho, koho jsem sledoval v televizi, když jsem vyrůstal,“ popsal Hamilton.

„Vyměňovat si dresy nebo helmy, jak to my sportovci děláme, je ukázka nejvyššího respektu, který můžete projevit. Takže vyměnit si helmu s legendou sportu bylo pro mě velmi výjimečné.

„Je pro mě obrovská čest, aby mě tím poctila jeho rodina. Jeho syn je velký talent a opravdu skvělý člověk. Michael z něj vychoval skvělého muže a těším se, až uvidím, jak bude dále postupovat svou kariérou. Teď mám ale ve svém malém obývacím pokoji od Michaela dvě speciální helmy.“

Další článek: Pilot klíčem k dominanci? Nestojí to na jednotlivci, říká Hamilton

16. října | Charles Leclerc slaví 23. narozeniny.
16. října | Ve Vietnamu zrušili letošní premiérový závod. Dosud byl oficiálně jen odložený, i když nebyl ani v kalendáři.
15. října | Valentino Rossi má koronavirus.

GP Portugalska

Pátek 23. října 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 24. října 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 25. října 2020
Závod 14.10