Ricciardovi dodalo čtvrté místo v Belgii sebevědomí pro Monzu

Renault v nedělním závodě naplno potvrdil pozici nejlepšího týmu ze středu pole v rámci Velké ceny Belgie, když Daniel Ricciardo obsadil čtvrté a Esteban Ocon páté místo.
Foto: Getty Images
Ricciardovi dodalo čtvrté místo v Belgii sebevědomí pro Monzu | Foto: Getty Images

V sobotu Renault dosáhl letošního nejlepšího kvalifikačního umístění, když Ricciardo s Oconem získali čtvrté a šesté místo.

Ricciardo přitom v prvním kole po startu útočil i na třetího Maxe Verstappena z Red Bullu, ale zůstal čtvrtý.

„Měli jsme spoustu rychlosti, lepší to bylo na tvrdé sadě (ve druhém stintu). Na začátku to byla zábava s Maxem v prvním kole. Byl jsem vpředu, pak se dostal dopředu on a pár zatáček jsme jeli bok po boku. Na měkké sadě pak ale on a mercedesy ujeli, jak jsme očekávali,“ řekl Ricciardo.

„Safety car pak mezi mě a Maxe dostal Gaslyho a Péreze, kteří se rozhodli nezajet do boxů. Než jsem je předjel, jezdci na čele už byli pryč. Udělal bych to zajímavější, kdybych restartoval hned za Maxem, ale čtvrté místo je dobré.“

V závěru pak Ricciardo zajel nejrychlejší kolo závodu, přestože jel už na opotřebovaných pneumatikách.

„Kolo před cílem mi inženýr řekl hodnotu nejrychlejšího kola, bylo asi o půl sekundy rychlejší, než jaké jsem zajel já. Neztrácel jsem čas a řekl jsem si, že zajedu pořádné kvalifikační kolo, využiju celou trať a bylo to velké kolo, možná ještě lepší než moje včerejší kvalifikační kolo!

Také příští víkend se pojede na rychlé trati, kde je potřeba nízký přítlak. Velkou cenu Itálie bude hostit Monza. „Minulý rok byla tohle (Spa) pro nás dobrá trať, ale Monza byla ještě lepší, tak uvidíme. Myslím, že tam můžeme jet s velkým sebevědomím.“

Ocon přispěl k nejúspěšnějšímu víkendu Renaultu od jeho návratu do F1

Kromě Ricciardových třinácti bodů získal pro Renault dalších deset bodů za páté místo Ocon. Renault tak dosáhl nejlepšího výsledku od roku 2016, kdy se jako tovární tým vrátil do formule 1.

Na páté místo se přitom Ocon dostal až v posledním kole úspěšným útokem na Alexe Albona na rovince Kemmel.

„Páté místo dnes bylo naše, takže jsem velmi šťastný, že jsem ho získal v posledním kole. Pro tým je skvělé mít čtvrté a páté místo, po celý víkend jsme byli rychlí a bojovali s nejlepšími vozy,“ řekl Ocon.

„Byl to dobrý závod. Na startu jsme předjeli Albona, ale při zastávce jsme to ztratili. Musel jsem se snažit, stáhnout ztrátu a na konci i předjet. Je pozitivní, že si auto na těchto tratích vede dobře.“

Další článek: Ferrari odjíždí z Belgie s prázdnou, Vettel uklidňuje tým

12:48 | F1 má tento víkend volno, ale večer ve 21:00 se jede závod IndyCar na slavném okruhu Laguna Seca. Sledovat ho můžete prostřednictvím služby DAZN (stojí 39 Kč měsíčně).
17. září | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
17. září | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
17. září | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)