Ricciardo získal v Monaku první pole position

Daniel Ricciardo má velmi dobrou výchozí pozici pro Velkou cenu Monaka. Získal pole positions a navíc zaujal alternativní strategií.
Ricciardo získal v Monaku první pole position

Daniel Ricciardo získal v Monaku své první pole position ve formuli 1. Je to také první pole position pro Red Bull od GP Brazílie 2013 a teprve třetí pole position pro někoho mimo Mercedes v posledních 44 závodech!

Ricciardův úspěch nebyl zase tak překvapivý. Očekávalo se, že Red Bull bude v Monaku silný. Australan má navíc ve voze vylepšený motor Renault.

„Od začátku víkendu jsem věděl, že budeme mít šanci,“ řekl Ricciardo. „Po čtvrtku to vypadalo dobře. Tak nějak jsem to měl ve své mysli po celý víkend. Také po Barceloně… cítil jsem, že jsem v posledních závodech jel dobře, ale nezískal za to maximální odměnu.“

„Měl jsem velkou důvěru a víru, že bych mohl být v této pozici a je dobrý pocit, že se to splnilo.“

Jezdci startují do závodu na té sadě, na níž zajedou nejrychlejší čas ve druhé části kvalifikace. Ricciardo to jako jediný zvládl na superměkké sadě. Teoreticky by tak mohl na trati zůstat déle, ale bude záležet na počasí a v Monaku také na případném výjezdu safety caru.

„Uvidíme zítra, zda to bude fungovat, řekl Ricciardo.“ Podle něj to pro závod otevírá další možnosti. V Q2 zajeli nejdříve kolo na ultraměkké a pak to zkusili na superměkké.

Ohromné kolo, říká Horner

„To kolo 1:13.6 bylo ohromné,“ uvedl Horner. „Trochu jsme si zahráli loterii se superměkkou ve druhé části. Cítili jsme, že to stojí za to. První kolo v Q3 bylo jako dynamit!“ 

Foto: Getty Images / Lars Baron

Další článek: Hamilton svádí prohru na tlak paliva, Rosberg uznává, že nestačil

10:29 | Toto Wolff neočekává, že Hamilton podepíše novou smlouvu před koncem sezóny.
9:46 | Stejně jako vloni, také letos budou v Bahrajnu tři DRS zóny.
24. listopadu | Formule E chystá první noční závod... pojede se jak jinak než v Saúdské Arábii. Pojede se na konci února, místní slibují energeticky méně náročné LED osvětlení. Elektrická energie bude z obnovitelných zdrojů.
19. listopadu | Alfa Romeo nasadí do testů po sezóně Illota. Ferrari Fuoca a Shwartzmana.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10